İnsanlar Neden Psişik Güçleri Olduğuna İnanmak İsterler ?

Konu, 'Psikoloji' kısmında uychar tarafından paylaşıldı.

 1. uychar

  uychar Pasif yorumcu

  Kayıt:
  28 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  9.266
  Konular:
  3.982
  Beğeniler:
  1.597
  Nereden:
  İstanbul
          
  İnsanlar neden farklı güçleri olduğunu düşünürler ? Bu kişinin kendini gizemli görme isteğinden mi kaynaklanır, yoksa gerçekten inandıgından mı ?

  Peki o halde falcılara, büyücülere, medyumlara neden burun kıvırılır. Onlarda aynı şeyler üzerine ugrasmıyorlar mı. Medyum diyor ki ruyaya yatıcam senın gelecegını görecegim. Büyücü diyor ki büyü yaparak sevdigin insanı sana baglıyacagım. Falcı diyor ki fincana bakıp senin hayatınla ilgili bilgiler verecegim. Bunları toplumun büyük bölümü reddederken yine aynı kişiler kendilerinde önsezi, ruyalarda gelecegı görme gibi yetenekleri oldugunu düşünüyor. Bu bir çelişki değil midir ?

  İçinden bir şarkı söylerken tv yi actıgında aynı şarkının çalması.

  Efendim, söylediginiz şarkı dede efendı zamanından değildi heralde. Büyük ihtimalle dünde ondan önceki günde çalan dilinize dolanan bir şarkıyı söylüyorsunuz. O sırada moda olan o şarkının Kral Tv yi actıgınızda karsınıza cıkması sadece bir olasılıktır.

  Sürekli sizi araması için düşündügünüz kişinin sizi telefonla araması. ki bu bazen bende de oluyor

  Başbakanıda deneyelim bakalım arayacak mı Bizi arayacak kişi sayısı bellidir. Özellikle sevgili, veya yeni ayrıldıgımız birininde büyük ihtimalle o anda aklı bizdedir. Sürekli görüştügünüz ve belirli periyodlar ile diyalog kurdugunuz kişilerin düşündügünüz sırada sizi araması olasılıktır

  Ruyalarda gelecegı görme

  Başınıza gelecek şeyleri önceden rüyanızda gördüyseniz bu mutlaka olasılığı zaten var olan bir durumdur.

  Telapati Kurmak

  İki insanın uzaktan uzaga iletişim kurması. Birbirini hissetmesi. Ama bir şart var İki insanda birbirini tanıyacak. E o zaman birbirini tanıyan iki insanın aynı anda birbirlerini düşünmesi çok mu a normal ve sıradışı bişeydir.

  Bütün bunlara inanmak istemenin sebebi üzerine konuşabiliriz. Ya da hangisi daha güzeldir. Psişik güçler bizi mutlu eder mi ? Bence eger varolsaydı hayatı renklendirmekten cok zehir etmeye yarayabilirdi. Bu nedenlede yok. Olsaydı milyarlarca insanın yasadıgı dünyada birileri bazı felaketleri haber verirdi degil mi ? Notere giderlerdi ispatlardılar. Psişik güçler bu kadar yaygınken milyarlarca insan arasından bu güçleri en yüksek noktada olan kişiler neden bunu kendi lehlerine ceviremiyorlar. Benim düşünceme göre insanlar gizemli olan şeylere inanmak ve kendilerine yakıştırmak gibi eğilim içerisindeler. Çünkü insan hep farklı olmak ister.

Sayfayı Paylaş