1. Yorumla.Net yayın hayatına son verecektir. Bugüne kadar desteğinden ve katkılarından dolayı herkese teşekkür ederiz.

il il kutlu doğum haftası etkinlikleri

Konu, 'Dinimiz İslam' kısmında Majeure tarafından paylaşıldı.

 1. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Demirci'de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

  Demirci Müftülüğünce, organize edilen 2007 Yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri başladı. 16 Nisan Pazartesi günü saat 11.00’de, Demirci Halıkent Mehteran Grubu Belediye Hizmet binası Önünde hazır bulundu. Önde Mehter Takımı arkadan da görevlilerin katıldığı sevgi yürüyüşü saat 11.00’de başladı.

  Demirci Müftülüğünce, organize edilen 2007 Yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri başladı. 16 Nisan Pazartesi günü saat 11.00’de,

  Demirci Halıkent Mehteran Grubu Belediye Hizmet binası Önünde hazır bulundu. Önde Mehter Takımı arkadan da görevlilerin katıldığı sevgi yürüyüşü saat 11.00’de başladı. Sevgi yürüyüşü esnasında vatandaşlara bugünün anısına karanfil dağıtıldı. Onbeşbine yakın karanfilin dağıtıldığı yürüyüş Mehmet Akif Meydanında son buldu. Daha sonra

  Menderes Bulvarında gösteri yürüyüşü yapan mehter takımı izleyicilerden bol alkış aldı. Bu gün yatsı namazından önce Söylemiş Camiinde Mevlit ve Hatim Programı düzenlediklerini söyleyen Tertip Komitesi yatsı namazı çıkışında da havai fişek gösterisi yapılacağını bildirdi.
 2. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Mardin Yeşilli'de Kutlu Doğum

  Mardin'in Yeşilli ilçesinde Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) doğum yıldönümü sebebiyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Önce Sergi açıldı daha sonra Yeşilli Müftülüğünün tertiplemiş olduğu konferans yapıldı.
  Mardin'in Yeşilli ilçesinde Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) doğum yıldönümü sebebiyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

  Önce Sergi açıldı daha sonra Yeşilli Müftülüğünün tertiplemiş olduğu konferans yapıldı.

  Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Okullarda yarışmalar düzenlendi. Ödüller dağıtıldı.

  Kutsal Emanetlerin Resimleri sergilendi. Kitaplar dağıtıldı ve daha bir çok etkinlik gerçekleştirildi.

  < Resme gitmek için tıklayın >
 3. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
 4. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Mardin'de Kutlu Doğum Çadırı

  Mardin Belediye Başkanı Metin Pamukçu, Mardin İş Adamları Derneği ve Mardin Okumayı Sevdirme ve Yaşatma derneği iş birliği ile düzenlenen etkinlikler kapsamında Yenişehir semtinde kurulan kutlu doğum çadırı açılışı törenine katıldı.

  Mardin Belediye Başkanı Metin Pamukçu, Mardin İş Adamları Derneği ve Mardin Okumayı Sevdirme ve Yaşatma derneği iş birliği ile düzenlenen etkinlikler kapsamında Yenişehir semtinde kurulan kutlu doğum çadırı açılışı törenine katıldı.

  Açılış Töreninde konuşan Başkan Pamukçu"; Mardin’de bu yıl ikincisi düzenlenen geniş kapsamlı Kutlu Doğum haftası etkinlikleri kapsamında böyle bir coşkuyu ilk defa gördüğünü belirterek, peygamber efendimize olan sevgi seli karşısında duygulandığını söyledi.

  Hz Muhammed'e duyulan sevgi ve muhabbet dairesi çerçevesinde bugün binlerce insanımız kutlu doğum çadırlarına akın ettiğini ifade eden Pamukçu"; sevgi seli hasret seline dönüştü. Asırlardır onun gösterdiği yolda ilerliyoruz. Biz onun istediği gibi birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Mevlana’nın dediği gibi kim olursan ol yine gel. Gelin bu sevgiyi bütün dünyaya gösterelim." Dedi.

  Saadet Eğitim A.Ş genel müdürü Osman Tutucu ise Kutlu Doğum haftası etkinlikleri kapsamında bir hafta boyunca yaptığımız etkinliklerde Hz Muhammed (SAV)'e olan bağlılığımızı gösterdiklerini söyledi. Tutucu"; Bugüne kadar Mardin'de ilk defa böyle bir etkinlik yapıldı. Bir hafta boyunca Mardin’de 60’a yakın etkinlik düzenledik. Etkinlikler kapsamında 100 köyde peygamber efendimizi anlatan çeşitli kitap CD, broşür ve kutlu doğum çadırları açtık. 150’ye yakın çocuğumuzu sünnet ettik. Yaklaşık 3 bin insanımızı sağlık taramasından geçirdik 2 ton gül suyu ile şehrin caddelerini yıkadık. 7 bin kişiye kutlu doğum pilavı ile 1.5 ton helva dağıtık. Bütün bunlar sevgili peygamberimize olan sevgimizi ve hürmetimizi göstermek için düzenledik. İnşallah bu tür etkinlikleri geleneksel hale getirerek efendimize olan vefa borcumuzu bu şekilde ödemek için çalışacağız"; şeklinde konuştu.

  Gecenin ilerleyen saatlerinde havai fişek gösterisi ve alev topları gökyüzünü adeta renk cümbüşüne çevirdi.
 5. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  < Resme gitmek için tıklayın >


  Dalaman'da Kutlu Doğum Etkinlikleri

  Dalaman Müftülüğü, Kutlu Doğum Etkinlikleri Kapsamında Pekçok faaliyete imza attı ..

  Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde lokma ikram edildi. 19 Nisan 2007 Perşembe günü Merkez Camii önünde 3500 kişiye lokma ikram edildi. Geleneksel olarak devam eden "Kutlu Doğum Lokması" bu sene de beklenenin üzerinde ilgi gördü.

  Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müftülüğümüzün birlikte düzenlediği Liseler Arası Kompozisyon Yarışmasında dereceye giren öğrenciler belli oldu."Dinimizde İnsan Sevgisi" konulu kompozisyon yarışmasında Öztaş Lisesinden Yasemin ULUDAĞ birinci, Anadolu Lisesinden Ömer Faruk YENİGÜN ikinci, Anadolu Lisesinden Mustafa KOCA üçüncü oldu. Birincilik ödülü Bilgisayar,ikincilik ödülü kameralı cep telefonu ve üçüncülük ödülü dijital fotoğraf makinası; öğrencilerimize 21 Nisan 2007 Cumartesi günü akşamı Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen bir törenle verildi.Birinci öğrencimize ödülü İl Müftümüz Sayın Niyazi ERSOY tarafından verildi.

  Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde Müftülüğümüze desteklerini,geçen sene olduğu gibi bu sene de esirgemeyen Engin İnşaat ve Betil Bilgisayar'a, düzenlenen bir törenle plaket verildi.Engin İnşaat'ın kurucusu merhum Rahmi KARADENİZ'i rahmetle andıklarını dile getiren İlçe Müftümüz Hüseyin Avni BÖGE,Betil Bilgisayar'a da gençlerimizin çağımızın modern donanımları ile buluşmasındaki katkılarından dolayı teşekkür etti

  Merkez Yatılı Kız Kur'an Kursumuzun öğrencileri,Kutlu Doğum Konserinde izleyicileri coşturdular.Hicaz ve Uşşak makamındaki ilahileri ney ve kudüm eşliğinde Şef Süleyman TEKE yönetiminde sunan öğrencilerin performansı göz doldurdu.
 6. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Muğla'da Kutlu Doğum Programları

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılından bu yana geleneksel hale getirilerek kutlanan "Kutlu Doğum Haftası"; bu yıl, "İnsan Sevgisi"; haftası olarak kutlanıyor. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli etkinlikler düzenlenerek kutlanan haftanın açılış programı, 16 Nisan 2007 tarihinde Muğla İl Özel İdare Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılından bu yana geleneksel hale getirilerek kutlanan "Kutlu Doğum Haftası"; bu yıl, "İnsan Sevgisi"; haftası olarak kutlanıyor.

  Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli etkinlikler düzenlenerek kutlanan haftanın açılış programı, 16 Nisan 2007 tarihinde Muğla İl Özel İdare Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılış törenine Muğla Valisi Sayın M.Temel KOÇAKLAR, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet YURTSEVEN, Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şener OKTİK, Muğla Üniversitesi kurucu Rektörü Prof. Dr. Ruhi Ehtem FIĞLALI, Adalet Komisyonu Başkanı Metin ARITI, İl Emniyet Müdürü M.Emin KÖRPE, Vergi Dairesi Başkanı Serdar AKSOY, daire Müdürleri, din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  Program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Kur’an-ı Kerim ve Kutlu Doğum Haftası ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’i anlatan sinevizyon gösterisinin ardından İl Müftüsü Niyazi ERSOY açılış konuşması yaptı. ERSOY: "Bilindiği gibi, insanlığın hidayet rehberi, alemlere rahmet, Hz. Muhammed (s.av.)'in dünyayı teşrifleri olan Mevlid-i Nebevi asırlardır milletimiz tarafından Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır. Yüce dinimiz, huzurlu ve mutlu bir dünyanın en büyük hayat kaynağıdır. Bu noktadan hareketle dini tefekkürü cami dışına taşımak, değerli ilim adamlarımızın araştırmalarını ve düşüncelerini halka aktarabilmek ve daha geniş kitleye hitap edebilmek için Mevlid Kandilini hayırlı bir vesile telakki eden Diyanet İşleri Başkanlığımız, yüz yıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan mevlid geleneğini canlandırmayı amaçlamış, bu düşünce ile Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı "Kutlu Doğum Haftası" olarak ilan etmiştir. Kutlu doğum haftasını, Türk kültürünün sağlam bir dayanağı, Milletimizin birlik ve bütünlük içinde aydınlık geleceğe taşıyacak sağlam bir gelenek olarak görüyoruz. Hafta dolayısıyla hazırladığımız programları belirlerken gözettiğimiz gaye hep bu olmuştur. Takip ettiğimiz geleneğin gücü ve bunun hala milletimizin gönlünde dipdiri yaşaması, gelecek için bizleri umutlandırmaktadır. Yüzyıllardır görülmüştür ki, Türk milleti inançlıdır, hoşgörülüdür. Dini inançlarını hiçbir zaman kavga konusu olarak değil, daima barış, huzur ve sevgi kaynağı olarak algılamaktadır. Milletimizin arzusu ve tarihi geleneği üzerine bina edilen ve 1989 yılından beri halkımızın geniş alakasına mazhar olan bu hafta; artık bilim, kültür, sanat ve sosyal faaliyetlerle dopdolu bir şölen havasında geçmektedir. Milletimiz, asırlardır Peygamber sevgisiyle dolup taşmış ve o sevgiyle yaşamıştır. Yunus'un, Mevlana'nın, Hacı Bektaşı Veli ve Hacı Bayram-ı Velilerin bu yüce sevgiyi ifade eden şiirleri, ilahileri, halkımızın dilinden hiçbir zaman düşmemiş, "Adı güzel, kendi güzel Muhammed" sözleri ile dillerde ve gönüllerde yer etmiştir. Yeryüzünde müşterekleri en fazla olan milletlerden biriyiz. Bunun daha da çoğalmasını arzulamaktayız. Sevinçte ve kederde biriz. Barış ve huzur yegane isteğimizdir. Milletimiz, İslamiyet’i huzur, barış ve sevgi dini olarak anlamış ve yaşatmıştır. Bu topraklarda yaşayan insanları, aynı duygu ve düşünce etrafında birleştiren en önemli motif Peygamber sevgisidir. Bizim Peygamberimiz barış, huzur ve sevgi vaad eder. O, bütün insanlara kardeşliği, sevgiyi, iyiliği emretmiştir. Bizim dinimizin evrensel mesajı işte budur. Yani barıştır, sevgidir, hoşgörüdür. Bu gün bu mesaj, daha da önem arz etmektedir. En küçük anlaşmazlıkların kavgaya dönüştüğü, insanların barış ve huzur aradığı bir dünyada, hoşgörüye, karşılıklı sevgi ve saygıya ihtiyacımız her zamankinden daha fazladır. Biz, bu ihtiyaca, barış ve sevgi modeli olan peygamber sevgisiyle cevap vermeliyiz."; dedi.

  Daha sonra "Hz. Peygamber’de Anne-Baba Sevgisi"; konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa YILDIRIM; İslamiyet’te Anne ve Baba sevgisinin önemine değinerek, İslamiyet’te sevgi ve hoşgörünün çok önemli bir yeri olduğunu belirten Prof. Dr. YILDIRIM: "Allah’ın bizi sadece sevgisinden dolayı yarattığına inanıyoruz. Bütün dinlerin özünde sevgi vardı. Ama Kur’an-ı Kerim’de bu daha çok öne çıkmaktadır.

  İbadetlerin ana gayesi insanların güzelliğidir. Allah ile insan ilişkisi sevgiye dayalı olursa insanların ilişkileri de daha güzel olur. İnsana sevgi saygı göstermiyorsa o kişi dindar değildir. Toplumumuzun en büyük sorunlarından birisi de insanlarımızın birbirine sevgi, saygı ve hoşgörü ile yaklaşmamalarının yanında küskünler ve dargınlıkların bulunmasıdır. İslamiyet’te küskünlük ve dargınlık yoktur. İslam dini sevgi ve hoşgörünün ön plana çıktığı bir dindir. Herkesin Kutlu Doğum Haftasını fırsat bilerek varsa küskünlük ve dargınlıklarını gidererek birbirlerine sevgi ve saygı ile yaklaşmalını davet ediyorum."; diye konuştu. Konferansın ardından protokole ve katılımcılara günün anısına gül, kitap, Atatürk’ün Balıkesir Hutbesi ve çeşitli broşürler dağıtıldı.
 7. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Ula'da Kutlu Doğum Coşkuyla Kutlandı

  16-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Türkiye genelinde olduğu gibi Ula’da da çoşkuyla kutlandı. Müftülüğümüz bünyesinde görkemli bir konferans, konser ve slayt gösterisi düzenlendi. İlçe müftümüz Ömer Faruk BİLGİLİ açılış konuşmasında ..

  16-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Türkiye genelinde olduğu gibi Ula’da da çoşkuyla kutlandı. Müftülüğümüz bünyesinde görkemli bir konferans, konser ve slayt gösterisi düzenlendi..

  İlçe müftümüz Ömer Faruk BİLGİLİ açılış konuşmasında günün anlam ve önemine ilişkin kısa bir değerlendirme yaparak , sevgi ve saygının peygamberi bir davranış olduğunu, insanlığın buna ihtiyacı olduğunu belirtti.Müftülük tarafından tertip edilen konferans ve konsere ilgi hayli fazlaydı..

  Konferansta DİB Din işleri yüksek kurulu uzmanı Dr. Faruk GÖRGÜLÜ "İslamda insan sevgisi"; adlı bir sunum yaptı.Hayatın sevgi temeli üzerine kurulması gerektiğini belirten Görgülü, olaylara sevgi gözlüğüyle bakabildiğimiz ölçüde halledilmeyecek hiçbir sorun yoktur dedi."İslamda İnsan Sevgisi"; konulu kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye girenlerin ödülleri verildi.Kutlu Doğum anısına müftülük hizmetlerine katkıda bulunan hayırseverlere plaket takdiminden sonra; Fethiye Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Korosu’nun zihinlerden silinmeyecek konserden sonra, başkanlığımız yayınlayarından kitapların dağıtımıyla proğram sona erdi.
 8. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Ula'da Kutlu Doğum Coşkuyla Kutlandı

  16-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Türkiye genelinde olduğu gibi Ula’da da çoşkuyla kutlandı. Müftülüğümüz bünyesinde görkemli bir konferans, konser ve slayt gösterisi düzenlendi. İlçe müftümüz Ömer Faruk BİLGİLİ açılış konuşmasında ..

  16-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Türkiye genelinde olduğu gibi Ula’da da çoşkuyla kutlandı. Müftülüğümüz bünyesinde görkemli bir konferans, konser ve slayt gösterisi düzenlendi..

  İlçe müftümüz Ömer Faruk BİLGİLİ açılış konuşmasında günün anlam ve önemine ilişkin kısa bir değerlendirme yaparak , sevgi ve saygının peygamberi bir davranış olduğunu, insanlığın buna ihtiyacı olduğunu belirtti.Müftülük tarafından tertip edilen konferans ve konsere ilgi hayli fazlaydı..

  Konferansta DİB Din işleri yüksek kurulu uzmanı Dr. Faruk GÖRGÜLÜ "İslamda insan sevgisi"; adlı bir sunum yaptı.Hayatın sevgi temeli üzerine kurulması gerektiğini belirten Görgülü, olaylara sevgi gözlüğüyle bakabildiğimiz ölçüde halledilmeyecek hiçbir sorun yoktur dedi."İslamda İnsan Sevgisi"; konulu kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye girenlerin ödülleri verildi.Kutlu Doğum anısına müftülük hizmetlerine katkıda bulunan hayırseverlere plaket takdiminden sonra; Fethiye Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Korosu’nun zihinlerden silinmeyecek konserden sonra, başkanlığımız yayınlayarından kitapların dağıtımıyla proğram sona erdi.
 9. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Varto'da Kutlu Doğum Konferansı

  Muş'un Varto İlçesi'nde müftülük tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Varto Kapalı Spor Salonu'nda İl Müftüsü Ali Melek'in konuşmacı olarak katıldığı 'İslamda insan sevgisi' konulu ..

  Muş'un Varto İlçesi'nde müftülük tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Varto Kapalı Spor Salonu'nda İl Müftüsü Ali Melek'in konuşmacı olarak katıldığı 'İslamda insan sevgisi' konulu bir konferans düzenlendi.

  İlçede ilk kez kapalı spor salonunda hafta nedeniyle böyle bir etkinlik düzenlenirken ilçe halkının yoğun katılımı müftülük görevlilerini memnun etti. Konferansa Telekom Müdürü Nihat Kaya, Varto Belediye Başkanı Demir Çelik, İlçe Müftüsü Ali Kaşıkırık, Yazı İşleri Müdürü Hıdır Aslan, il genel meclisi üyeleri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

  Konferans öncesi söz alan İlçe Müftüsü Ali Kaşıkırık, Belediye Başkanı Demir Çelik günün anlam ve önemine ilişkin kısa birer konuşma yaptı. Asıl konuşmacı Ali Melek ise kapalı spor salonunu dolduran vatandaşlara Kutlu Doğum Haftası ve anlamı hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

  Melek, Hz. Muhammed'in (SAV) hayatından bazı örnekler anlatarak, bunların insanlık için emsal olması gerektiğini kaydetti. Kainatın O'nun (SAV) yüzü suyu hürmetine yaratıldığını hatırlatan Melek, "İnsan olarak, müslüman olarak üzerimize düşen görevler ve yapmamız gerekenleri unutmamamalıyız. " dedi.

  Konferans sonunda okunan ilahilerin ardından şiir ve kompozisyon dalında dereceye girenlere ödülleri verildi. Konferansa katılanlara yaklaşık 2 bin adet dini kitap ve gül dağıtıldı
 10. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Sürüyor

  Nevşehir’de Yüce Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin yıldönümü nedeniyle düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri sürüyor. Etkinlikler kapsamında Konya Tasavvuf Musikisi Topluluğu Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir konser verdi.Nevşehir İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde

  Nevşehir’de Yüce Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin yıldönümü nedeniyle düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri sürüyor. Etkinlikler kapsamında Konya Tasavvuf Musikisi Topluluğu Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir konser verdi.Nevşehir İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Diyanet Sen’in organizasyonu ile Konya Tasavvuf Musikisi ve Mevlevi Kültürünü Araştırma Derneği Topluluğu(MÜSEMMA) üyeleri, Nevşehir’de bir konser verdi.Bu amaçlı olarak düzenlenen konserin açılışında konuşan Diyanet Sen Nevşehir İl temsilcisi Ali Aydemir , büyük ahlak ve fazilet timsali Peygamberimizin hayatının herkes tarafından çok iyi bilinmesinin gerektiğini belirterek,toplumsal her konuda büyük reçeteler sunan güzeller güzeline olan sevgi ve hasretin her zaman devam edeceğini belirtti.

  Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen’ de Kutlu Doğum Haftası’nın sevgili peygamberimizin hayatı,ahlak ve düşünce yapısını anlamaya ve tanıtmaya imkan sağlayan en güzel etkinliklerden biri olduğunu belirterek "sevgili Peygamberimizin örnek kişiliğinde,yüce dinimizin verdiği mesajların ve insana kattığı güzelliklerin,tüm dünyaya duyurulması ve yaşatılması,bütün insanların manevi huzur ve mutluluğunun teminatı olacaktır.";diye konuştu.

  Daha sonra Konya Tasavvuf Musikisi ve Mevlevi Kültürünü Araştırma Derneği Topluluğu(MÜSEMMA) Rast makamında ilahiler seslendirdi.
  Topluluk daha sonra da yaklaşık 40 dakika süren bir de sema gösterisi sundu.
  Etkinliklerin bitiminde Diyanet Sen Nevşehir Temsilcisi Ali Aydemir, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen ve Nevşehir Müftü Vekili Hasan Mert ve Topluluk üyelerine çiçek ve gül sundu.

  ....

  Nevşehir Müftü Vekili Hasan Mert, beraberindeki heyetle Nevşehir Valisi M. Asım Hacımustafaoğlu’nu ziyaret ederek, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle gül hediye etti.Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılından itibaren Peygamber Efendimizin doğum yıldönümleri, her yıl "Kutlu Doğum Haftası"; adıyla ilmi ve kültürel etkinliklerle kutlanmakta olan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Nevşehir Müftü Vekili Hasan Mert, beraberinde müftülük görevlileri ile birlikte Nevşehir Valisi M. Asım Hacımustafaoğlu’nu ziyaret etti.
  Vali Hacımustafaoğlu’nu makamında ziyaret eder Mert ve beraberindeki heyet, Vali Hacımustafaoğlu’na Kutlu Doğum Haftası nedeniyle gül verdi. Vali Hacımustafaoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kutlu Doğum Haftası boyunca sürecek olan etkinlikler konusunda Mert’ten bilgiler aldı. Vali Hacımustafaoğlu, ziyarette yaptığı konuşması ile birlik ve beraberlik mesajları verdi.Kutlu Doğum Haftası’nın Nevşehir’de de bir dizi etkinlik ile kutlayacaklarını belirten Mert, düzenlenen etkinliklere tüm Nevşehir halkını davet etti.
 11. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Sürüyor

  Nevşehir’de Yüce Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin yıldönümü nedeniyle düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri sürüyor. Etkinlikler kapsamında Konya Tasavvuf Musikisi Topluluğu Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir konser verdi.Nevşehir İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde

  Nevşehir’de Yüce Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin yıldönümü nedeniyle düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri sürüyor. Etkinlikler kapsamında Konya Tasavvuf Musikisi Topluluğu Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir konser verdi.Nevşehir İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Diyanet Sen’in organizasyonu ile Konya Tasavvuf Musikisi ve Mevlevi Kültürünü Araştırma Derneği Topluluğu(MÜSEMMA) üyeleri, Nevşehir’de bir konser verdi.Bu amaçlı olarak düzenlenen konserin açılışında konuşan Diyanet Sen Nevşehir İl temsilcisi Ali Aydemir , büyük ahlak ve fazilet timsali Peygamberimizin hayatının herkes tarafından çok iyi bilinmesinin gerektiğini belirterek,toplumsal her konuda büyük reçeteler sunan güzeller güzeline olan sevgi ve hasretin her zaman devam edeceğini belirtti.

  Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen’ de Kutlu Doğum Haftası’nın sevgili peygamberimizin hayatı,ahlak ve düşünce yapısını anlamaya ve tanıtmaya imkan sağlayan en güzel etkinliklerden biri olduğunu belirterek "sevgili Peygamberimizin örnek kişiliğinde,yüce dinimizin verdiği mesajların ve insana kattığı güzelliklerin,tüm dünyaya duyurulması ve yaşatılması,bütün insanların manevi huzur ve mutluluğunun teminatı olacaktır.";diye konuştu.

  Daha sonra Konya Tasavvuf Musikisi ve Mevlevi Kültürünü Araştırma Derneği Topluluğu(MÜSEMMA) Rast makamında ilahiler seslendirdi.
  Topluluk daha sonra da yaklaşık 40 dakika süren bir de sema gösterisi sundu.
  Etkinliklerin bitiminde Diyanet Sen Nevşehir Temsilcisi Ali Aydemir, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen ve Nevşehir Müftü Vekili Hasan Mert ve Topluluk üyelerine çiçek ve gül sundu.

  ....

  Nevşehir Müftü Vekili Hasan Mert, beraberindeki heyetle Nevşehir Valisi M. Asım Hacımustafaoğlu’nu ziyaret ederek, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle gül hediye etti.Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılından itibaren Peygamber Efendimizin doğum yıldönümleri, her yıl "Kutlu Doğum Haftası"; adıyla ilmi ve kültürel etkinliklerle kutlanmakta olan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Nevşehir Müftü Vekili Hasan Mert, beraberinde müftülük görevlileri ile birlikte Nevşehir Valisi M. Asım Hacımustafaoğlu’nu ziyaret etti.
  Vali Hacımustafaoğlu’nu makamında ziyaret eder Mert ve beraberindeki heyet, Vali Hacımustafaoğlu’na Kutlu Doğum Haftası nedeniyle gül verdi. Vali Hacımustafaoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kutlu Doğum Haftası boyunca sürecek olan etkinlikler konusunda Mert’ten bilgiler aldı. Vali Hacımustafaoğlu, ziyarette yaptığı konuşması ile birlik ve beraberlik mesajları verdi.Kutlu Doğum Haftası’nın Nevşehir’de de bir dizi etkinlik ile kutlayacaklarını belirten Mert, düzenlenen etkinliklere tüm Nevşehir halkını davet etti.
 12. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Geleneksel Kutlu Doğum Pilavı

  Ürgüp ilçesinde her yıl geleneksel olarak kutlanan bu yıl 18.’si gerçekleştirilen "Kutlu Doğum Haftası"; nedeniyle Ürgüp İlçe müftülüğü ve Ürgüp Belediyesinin katkılarıyla geleneksel " Kutlu Doğum Pilavı"; dağıtıldı.Ürgüp İlçesinde buluna merkez camiinde gerçekleşen etkinlikte konuşma yapan Ürgüp İlçe Müftüsü Mehmet Şahin

  Ürgüp ilçesinde her yıl geleneksel olarak kutlanan bu yıl 18.’si gerçekleştirilen "Kutlu Doğum Haftası"; nedeniyle Ürgüp İlçe müftülüğü ve Ürgüp Belediyesinin katkılarıyla geleneksel " Kutlu Doğum Pilavı"; dağıtıldı.Ürgüp İlçesinde buluna merkez camiinde gerçekleşen etkinlikte konuşma yapan Ürgüp İlçe Müftüsü Mehmet Şahin ; Peygamber efendimizin doğum gününü içine alan 20-26 Nisan tarihleri arasındaki haftanın "Kutlu Doğum Haftası"; kabul edilmesi sebebiyle ülkemizde de her yıl anma programı düzenlenmektedir. 1989 yılından itibaren devam eden fikir ve kültür iklimi , Türkiye Diyanet Vakfı’nın hayırlı bir yolda olduğunu göstermektedir.Unutulmaması gereken insanlık için en güzel rehber ; bütün güzellikleri bünyesinde toplayan ve güzel ahlakı tamamlamak için gönderilen Hz. Peygamber, model ise Peygamberimizin insanlığa sunduğu modeldir. Çünkü o tam bir anarşi ve kargaşa ortamında insanlık için bir güneş olmuş, çirkinlikleri güzelliklere tebdil etmiştir. Onun sayesinde insanlar doğru yolu bulmuş, yüce değerlerin farkına varmıştır.Bu değerlerin bizlere kattığı güzellikleri paylaşmak ve minnet duygumuzu göstermek için halkımızla bir bütün içerisinde bu coşkuyu beraber yaşamak adına "Geleneksel Pilav Günü"; nü ve Mevlid-i Şerif’i gerçekleştireceğiz.Bu duygu ve düşüncelerle tüm insanlığın "Kutlu Doğum Haftası";nı tebrik eder, haftanın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Bu yıl ki Pilav gününde 300 kişilik tavuklu pilav ve meyve suyu dağıtıldı.
 13. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Geleneksel Kutlu Doğum Pilavı

  Ürgüp ilçesinde her yıl geleneksel olarak kutlanan bu yıl 18.’si gerçekleştirilen "Kutlu Doğum Haftası"; nedeniyle Ürgüp İlçe müftülüğü ve Ürgüp Belediyesinin katkılarıyla geleneksel " Kutlu Doğum Pilavı"; dağıtıldı.Ürgüp İlçesinde buluna merkez camiinde gerçekleşen etkinlikte konuşma yapan Ürgüp İlçe Müftüsü Mehmet Şahin

  Ürgüp ilçesinde her yıl geleneksel olarak kutlanan bu yıl 18.’si gerçekleştirilen "Kutlu Doğum Haftası"; nedeniyle Ürgüp İlçe müftülüğü ve Ürgüp Belediyesinin katkılarıyla geleneksel " Kutlu Doğum Pilavı"; dağıtıldı.Ürgüp İlçesinde buluna merkez camiinde gerçekleşen etkinlikte konuşma yapan Ürgüp İlçe Müftüsü Mehmet Şahin ; Peygamber efendimizin doğum gününü içine alan 20-26 Nisan tarihleri arasındaki haftanın "Kutlu Doğum Haftası"; kabul edilmesi sebebiyle ülkemizde de her yıl anma programı düzenlenmektedir. 1989 yılından itibaren devam eden fikir ve kültür iklimi , Türkiye Diyanet Vakfı’nın hayırlı bir yolda olduğunu göstermektedir.Unutulmaması gereken insanlık için en güzel rehber ; bütün güzellikleri bünyesinde toplayan ve güzel ahlakı tamamlamak için gönderilen Hz. Peygamber, model ise Peygamberimizin insanlığa sunduğu modeldir. Çünkü o tam bir anarşi ve kargaşa ortamında insanlık için bir güneş olmuş, çirkinlikleri güzelliklere tebdil etmiştir. Onun sayesinde insanlar doğru yolu bulmuş, yüce değerlerin farkına varmıştır.Bu değerlerin bizlere kattığı güzellikleri paylaşmak ve minnet duygumuzu göstermek için halkımızla bir bütün içerisinde bu coşkuyu beraber yaşamak adına "Geleneksel Pilav Günü"; nü ve Mevlid-i Şerif’i gerçekleştireceğiz.Bu duygu ve düşüncelerle tüm insanlığın "Kutlu Doğum Haftası";nı tebrik eder, haftanın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Bu yıl ki Pilav gününde 300 kişilik tavuklu pilav ve meyve suyu dağıtıldı.
 14. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Kutlu Doğum Haftası Tasavvuf Konseri İle Sona Erdi

  Nevşehir Müftülüğü tarafından oluşturulan Kutlama Komitesi’nin organizasyonu ile düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri düzenlenen Tasavvuf Müziği Konseri ile sona erdi. Nevşehir Belediye Başkanlığı’nın da organizasyona katkı vermesiyle daha da verimli geçen gece de Mehteran Bölüğünü’ nün seslendirdiği Marşlar izleyenleri adeta büyüledi.
  Nevşehir Müftülüğü tarafından oluşturulan Kutlama Komitesi’nin organizasyonu ile düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri düzenlenen Tasavvuf Müziği Konseri ile sona erdi.

  Nevşehir Belediye Başkanlığı’nın da organizasyona katkı vermesiyle daha da verimli geçen gece de Mehteran Bölüğünü’ nün seslendirdiği Marşlar izleyenleri adeta büyüledi.

  Nevşehir Damat İbrahimpaşa Spor Salonu’nda düzenlenen son gün kutlama etkinliğinin açılışında Nevşehir İl Müftüsü Yaşar Yaprak, yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.)’ i dolu dolu anarak güzel bir etkinlik düzenlediklerini belirtti.

  Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen’ de tüm insanlara kucak açan,iyi ahlakı,doğruluğu,dürüstlüğü,hakka ve hukuka saygıyı emreden sevgi ve hoşgörü dini olan İslamın ,insanlara öğütlediği ahlak özelliklerinin dünyaya barış,huzur ve adalet getirecek erdemler olduğunun herkes tarafından bilinmesi ve bu çerçeveye uygun hareket edilmesi gerektiğine inandığını belirtti.

  Kutlu Doğum Haftası’nın, sevgili Peygamberimizin hayatı,ahlak ve düşünce yapısını anlamak ve tanıtmaya imkan sağlanması amacıyla oldukça başarılı bir şekilde kutlandığını ifade eden Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, bu etkinliklere Nevşehir Belediyesi olarak imkanlar çerçevesinde katkı sağlamayı bir görev edindiklerini ifade etti.

  Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen Şiir ve Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyelerin takdim edilmesinden sonra Ömer Karaoğlu Türk Tasavvuf Müziği Konseri verdi.

  Gecede ayrıca Peygamberimizi sembol eden 6 bin Gül, Nevşehir İl Müftüsü Yaşar Yaprak ve din görevlileri tarafından halkımıza dağıtıldı.
 15. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Kutlu Doğum Haftasında Kan Bağışı

  Kızılay Şubesi ile Kumru Müftülüğü birlikte gerçekleştirdi. Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinden biri olarak yapılan Kan Bağışı Kampanyası ..

  Kumru Kızılay Şubesinin her yıl yaptığı "Kan Bağışı Kampanyası"; bu yıl Kumru Kızılay Şubesi ile Kumru Müftülüğü birlikte gerçekleştirdi. Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinden biri olarak yapılan Kan Bağışı Kampanyası 20 Nisan Cuma Günü Kumru Din Görevlileri Derneğinde Saat 10.00’da başlayıp, Saat 19.00’a bitmesi gerekirken, Kampanyaya katılan Kumruluların yoğun ilgisi nedeniyle iki saat daha uzatılmak zorunda kaldı.

  Samsun Kızılay Başkanlığından gelen doktor, hemşire ve görevlilerden oluşan bir ekip, Kumru Din Görevlileri Derneği, gün boyu gönüllü kan bağışı yapmak isteyen Kumruluların akınına uğradı. Kumru Milli Eğitim Şube Müdürü Kumru Kızılay Şubesi Derneği Başkan Vekili Erol Başar ve Din Görevlisi ve Kızılay Sekreteri Mustafa Özgen, görevlilere ve kan bağışında bulunan gönüllülere gün boyu rehberlik etti. Kutlu Doğum Haftası nedeniyle kampanyanın beklendiğinden fazla ilgi görmesi Samsun Kızılay’ından gelen görevlileri de şaşkına çevirdi.

  Kumru Kızılay Şubesi Derneği Başkan Vekili Erol Başar ve Sekreter Mustafa Özgen kampanya ile ilgili şu açıklamayı yaptı. " Kumru Kızılay’ı olarak her yıl böyle bir kampanyayı gerçekleştiriyoruz. Geçen yıl kampanyamıza 100 Kumrulu katılarak kan bağışı yapmışlardı. Bu yıl ise Kampanyamızı Kumru Müftülüğü ile birlikte Kutlu Doğum Haftası etkinliği olarak gerçekleştiriyoruz. İlginin çokluğu bizleri de şaşırttı. Şu anda saat 16.00 olmasına rağmen kan veren Kumruluların sayısı 115’i geçti. Form doldurmak ve kan vermek için sırada çok sayıda Kumrulu var. Görevlilerden aldığımız bilgiye göre torba bittiği söyleniyor, hatta sıra gelmeyeceğini düşünüp gidenler de var"; açıklamasında bulundular.

  Alınan kanların özel bir Ambulansla Samsun Kızılay Başkanlığına götürüleceğini ifade eden Erol Başar ve Mutsa Özgen " Alınan kan numuneleri Samsun Kızılay Kan Merkezinde tahlil edilerek, kan grupları ve tahlil sonuçları belirlenerek kan verenlere bildirilecek ve ayrıca acil kan ihtiyaçları durumunda Kumrululara yardım maksadı ile Kumru Kızılay Şubemizde Kan Grupları listesi oluşturulacak"; dedi.

  Kumru Kızılay Şubesi Derneği Başkan Vekili Erol Başar ve Sekreter Mustafa Özgen, bağıştan önce Kumru Belediyesinden ilan verdirdiklerini, Kamu Kurum ve kuruluşlarına davetiye ve resmi yazı gönderdiklerini ve dernek yönetimi hafta boyunca Kan Bağışı ile ilgili tüm Kumru’ya afiş astıklarını belirterek " Başta Kumru Müftümüz Abdullah Pamuklu olmak üzere Katkılarından dolayı tüm duyarlı gönüllülere teşekkür ettiklerini"; belirtti.

  Kumru Kızılay Şubesi Derneği Başkan Vekili Erol Başar ve Sekreter Mustafa Özgen, " Kumru Kızılay Şubemiz herkesin yardımını bekliyor. Bu yıl 4 başarılı öğrenciye üç ayda bir 180YTL burs veriyoruz. Kumru’da 4 özürlüye sakat arabası temin ettik. Ayrıca her yıl Kan Bağışı kampanyası gerçekleştiriyoruz. Kan bağışı yapan Kumrulular Allah göstermesin! Samsun’da kan ihtiyacı olduklarında Samsun Kızılay Kan Merkezine giderek, soy isimleri tutarsa aradıkları kanı buradan ücretsiz temin edebileceklerdir"; açıklamasında bulundu.
 16. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Kumru'da Kutlu Doğum Etkinlikleri

  Kumru İlçe Müftülüğü değişik aktivitelerle Kutlu Doğum haftasını kutladı. İlk olarak H.Hayri Yaylak Camii'nde Mevlit Kandili proğramı tertip edilerek kutlandı, çıkışta cemaate ballı süt ikram edildi ve havayi fişek gösterisi yapıldı.

  Kumru İlçe Müftülüğü değişik aktivitelerle Kutlu Doğum haftasını kutladı. İlk olarak H.Hayri Yaylak Camii'nde Mevlit Kandili proğramı tertip edilerek kutlandı, çıkışta cemaate ballı süt ikram edildi ve havayi fişek gösterisi yapıldı.

  Kumru İlçe Müftüsü Abdullah Pamuklu Kumru esnafına, bayan kuran kursu hocaları da bayanlara gül dağıtarak ilçe halkı etkinliklere davet edildi.Kızılay Samsun kan bankasına verilmek üzere kan bağışı kampanyası yapıldı. Kan bağış kampanyası ile alakalı olarak Kumru İlçe Müftüsü Abdullah Pamuklu; " Daha önceki yıllara nazaran yüksek bir katılımla 130 kişi kan kampanyamıza katıldı. Peygamber efendimiz her bahar mevsiminde " Hacamat"; dediğimiz ensesinden kan aldırmıştır, dolayısı ile kan kampanyası ile bir sünneti yerine getirmiş olduk";dedi.

  Erçallar Kültür Sarayında yapılacak konferans girişinde katılımcılara gül,peygamberimizi anlatan kitap,veda hutbesi ile çocuklara üzerinde " Peygamberimi Seviyorum"; yazılı balonlar verildi. Konferans öncesi konuşma yapan Kumru İlçe Müftüsü Abdullah Pamuklu ; " peygamber sevgisi bize derin bir saygıyı öğretir. Her konuda onu örnek almak ona olan sevgimizdendir. Bu vesile ile yardımlarından dolayı başta Kumru Beldiye Başkanı Ticabi Civelek olmak üzere tüm Kumru esnafına teşekkür ederim"; dedi.

  Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Yrd.Doç.Dr. Mehmet Okuyan yaptığı Konuşmada; " Bu yıl konferans verdiğim yerlerde katılımın diğer yıllara nazaran yüksek olduğunu görüyorum.Bunda karikatür krizinin büyük etkisi var.Milletimiz karikatür krizine tepki olarak kurani bir duruş sergilemiştir. Hz peygamber bizim inancımızda ne ise, Hz İsa Aleyisselam da odur, biz Avrupalılar'ın bizi çekmek istediği mindere gitmeyeceğiz. Peygamberimize sevginin yollarından biri Kuran-i Kerim i okumak ve okuduğunu " Anlamak"; tır. Kuran-i Kerim i anlayacak ve hayatımızda yaşayacağız. Yoksa sadece bir bilgisayar, bir papağan gibi okumuş oluruz"; dedi.

  Kumru Merkez Camii karşısında Merkez Yatılı Kız Kur’an Kursu yararına yapılan yiyecek ve el işi kermesi Kumrulularca ilgi gördü.Akşam Peygamberimizi anlatan salayt izlettirildi.Son olarak 14 Nisan Cuma günü bayanlara yönelik olarak Merkez Yatılı Kız Kur’an Kursu öğrencilerinin hazırladığı proğramın icrası ile etkinlikler son buldu.
 17. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Kutlu Doğum Kermesine Yoğun İlgi

  Kutlu Doğum etkinlikleri halkın yoğun katılımı ile ilçemiz Kumru’da devam ediyor. Kutlu Doğum Haftası nedeniyle 18 Nisan Çarşamba Günü Kumru Merkez Camiinin karşısında Kumru Müftülüğüne bağlı Kuran Kursu Öğrencileri yararına kermes düzenlendi.


  Kutlu Doğum etkinlikleri halkın yoğun katılımı ile ilçemiz Kumru’da devam ediyor. Kutlu Doğum Haftası nedeniyle 18 Nisan Çarşamba Günü Kumru Merkez Camiinin karşısında Kumru Müftülüğüne bağlı Kuran Kursu Öğrencileri yararına kermes düzenlendi. Gönüllü olarak vaktini, emeğini, hayra, Kur'an hizmetine adamış, vakfetmiş hanımefendi ve Hoca Hanımların el emeği göz nuru ile hazırladıkları yır çarşısının açılışını Kumru Müftüsü Abdullah Pamuklu, Kumru Belediye Başkanı Ticabi Civelek ve Daire amirleri birlikte yaptı. Çok sayıda vatandaşın da katıldığı açılış iki gün sürecek. Birbirinden güzel güz nuru eserlerin ve birbirinden tatlı pasta ve böreklerin sunulduğu kermesten elde edilecek gelirin tamamı Kumru’da bulunan Kur'an Kurslarının ihtiyaçlarında değerlendirileceği belirtildi.
 18. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  < Resme gitmek için tıklayın >


  Osmaniye'de Kutlu Doğum

  Osmaniye'de Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen konseri Belediye Başkanı Davut Çuhadar, Başkan Yardımcıları Fazıl Nacar ve Salim Kılaç, Müftü Zeki Sarılar..

  Osmaniye'de Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen konseri Belediye Başkanı Davut Çuhadar, Başkan Yardımcıları Fazıl Nacar ve Salim Kılaç, Müftü Zeki Sarılar, Din Görevlileri Derneği Başkanı Hacı Aslan Demir, Diyanet-Sen Başkanı Hasan Demir ile çok sayıda Osmaniyeli izledi.

  Konser öncesi bir konuşma yapan Müftü Zeki Sarılar, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında 20'den fazla etkinlik yapıldığını, bu konserin ise düzenlenen etkinliklere bir değişiklik kattığını ifade etti.

  Sarılar, düzenlenen etkinliklere destek verenlere teşekkür etti.

  Koro Şefi Cevdet Cömertpay yönetimindeki Osmaniye Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, konserde segah, nihavent ve hicaz makamında eserler seslendirdi.
 19. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Ardeşen'de Kutlu Doğum Programı

  Rize'nin Ardeşen ilçesinde Ardeşen Sanayici ve İşadamları Derneği (ARSİAD) ile Hayrunnisa Eğitim ve Kültür Derneğinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu Kutlu Doğum proğramı büyük bir coşkuyla izlendi.

  Rize'nin Ardeşen ilçesinde Ardeşen Sanayici ve İşadamları Derneği (ARSİAD) ile Hayrunnisa Eğitim ve Kültür Derneğinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu Kutlu Doğum proğramı büyük bir coşkuyla izlendi.

  Mesut Karaoğlu ilköğretim okulu konferans salonunda düzenlenen proğrama Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, Başkan Yardımcısı Avni Kahya, il genel meclis üyesi İbrahim Aslıyüksek ile çok sayıda davetli katıldı. Çocukların koro halinde istiklal marşını okumasıyla başlayan proğram Kur-an'ı Kerim tilaveti ile devam etti. Daha sonra Hayrunnisa derneği tarafından hazırlanan çocuk korosu çeşitli ilahilerle izleyicilere keyifli anlar yaşattı. Kısa bir piyesle davetlileri biraz düşündüren minikler daha sonra efendimizin 40 hadisini tek tek söylediler.

  Gecede Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu Kutlu Doğum ayı içersinde olduğumuz Peygamber Efendimizin sevgisini anlatan bir konferans verdi. Vehbi Vakkasoğlu Efendimizin Sevgi Peygamberi olduğunu vurgularken, onun sünnetlerini hayatın sünnetleri haline getirmek gerektiğini söyledi. Hepimizin Adem'den olduğunu yani topraktan olduğunu söyleyen Vakkasoğlu üstünlüğün ancak ahlakla olduğunu yani takvada olduğunu söyledi.
 20. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  İkizdere'de Kutlu Doğum

  ''Kutlu Doğum Haftası'' etkinlikleri kapsamında düzenlenen ''İslamda İnsan Sevgisi'' konulu konferansta konuşan Rize Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu, Hazreti Peygamberi sevmenin imanın bir gereği olduğunu söyledi.

  ''Kutlu Doğum Haftası'' etkinlikleri kapsamında düzenlenen ''İslamda İnsan Sevgisi'' konulu konferansta konuşan Rize Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu, Hazreti Peygamberi sevmenin imanın bir gereği olduğunu söyledi.

  Mollaibrahimoğlu, islam inancına göre insanın en şerefli canlı olduğunu ifade etti. Mollaibrahimoğlu, ''İnsan sevgisi somut değil soyut bir değerdir. Kişiden kişiye tanımı değişir. Karşılıksız verilen bir şey in adıdır. Sevginin bedeli olmaz. Sevgi çok geniş kapsamlı bir kavramdır. Her Müslüman çokça Allah'ı sevmek durumundadır. Hazreti Peygamberi sevmek imanın bir gereğidir'' dedi.

Sayfayı Paylaş