1. Yorumla.Net yayın hayatına son verecektir. Bugüne kadar desteğinden ve katkılarından dolayı herkese teşekkür ederiz.

il il kutlu doğum haftası etkinlikleri

Konu, 'Dinimiz İslam' kısmında Majeure tarafından paylaşıldı.

 1. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  < Resme gitmek için tıklayın >


  Adana'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

  Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Adana Sabancı Merkez Camisi Türk bayraklarıyla donatıldı. İl Müftüsü Mehmet Barış, yaptığı açıklamada, Kutlu Doğum Haftası'nın yarın tüm Türkiye'de başlayacağını ve kendilerinin de hafta kapsamında, çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi. Barış, Türk bayrağının milletin simgesi olduğunu ..

  Etkinlikler kapsamında Sabancı Merkez Camisi Türk Bayraklarıyla donatıldı

  Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Adana Sabancı Merkez Camisi Türk bayraklarıyla donatıldı.
  İl Müftüsü Mehmet Barış, yaptığı açıklamada, Kutlu Doğum Haftası'nın yarın tüm Türkiye'de başlayacağını ve kendilerinin de hafta kapsamında, çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.
  Barış, Türk bayrağının milletin simgesi olduğunu belirterek önemli, tarihi ve milli günlerde camiyi bayraklarla donattıklarını kaydetti.
  Barış, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığının düzenlediği program çerçevesinde, yurt içi ve yurt dışında tanıtımların yapılacağını, etkinliklerin konusunun ''insan sevgisinde'' yoğunlaşacağını kaydetti.
  Toplumun birlik ve beraberliği ihtiyacı olduğuna dikkati çeken Barış, ''İslam medeniyeti sevgi medeniyetidir. Bundan herkesin yararlanması gerekir. Bizler vatandaşların birlik ve beraberlik içerisinde olması birbirlerini sevmesi ve saygı göstermesini istiyoruz. Bu nedenle elimizden geldiği kadar topluma bu mesajı sunacağız'' dedi.
 2. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  < Resme gitmek için tıklayın >


  Kutlu Doğum Haftasında Sahabe Türbesi Ziyareti

  Adıyaman’da kutlu doğum haftası kapanış programı Samsat ilçesinde bulunan Sahabe Safvan bin Muattal türbesinin bulunduğu mevkide gerçekleştirildi.
  Adıyaman’da kutlu doğum haftası kapanış programı Samsat ilçesinde bulunan Sahabe Safvan bin Muattal türbesinin bulunduğu mevkide gerçekleştirildi.

  Programa Samsat Kaymakamı Mahmut KAŞIKÇI, İlçe Garnizon Komutanı J. Kd. Başçavuş Sedat VİDİNEL, Samsat Belediye Başkanı Abdulkadir ASLAN, İl Genel Meclis Başkanı M. Celal ERKAN ve çok sayıda il genel meclis üyeleri, Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip BÜYÜKASLAN, AK Parti İl Başkanı Av. Ahmet AYDIN, Samsat AK Parti İlçe Başkanı Hidalet DAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur BÜYÜKFIRAT, Adıyaman İl Müftüsü M. Emin AVCI, Besni İlçe Müftüsü Musa ÇİFTÇİ, Kahta İlçe Müftüsü Recai GÜZEL, Mehmet EVİRGENTÜRK, Tut İlçe Müftüsü Murtaza GÜR, Adıyaman ,Samsat ve çevre ilçelerden bir çok kamu kurum ve kuruluş amir ve çalışanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, çok sayıda gazeteci ve yaklaşık 5 binden fazla vatandaş katıldı.

  Programda Samsat ilahi grubu ilahiler ve şiirler okudu. Adıyaman Müftülüğü İlahi grubu ise kısa sureler ve ilahiler seslendirdiler. Samsat Müftüsü Abdülrakip Arslan yapmış olduğu açıklamada Sahabe Safvan bin Muattal’ın kabrinin Samsat’ta olduğunun kesin delillerle ispat edildiğini ve Hazreti Muhammed ile arkadaşlık yapmış, ondan feyizlenmiş mübarek bir insanın kabrinin bölgemizde olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

  Kutlu doğum haftası vesile edilerek halkımızın milli ve manevi duygularını pekiştirici, birlik ve beraberliği sağlayıcı çalışmalar yürütüldüğünü açıklayan Müftü Arslan, "Bilindiği gibi 7 yıldan beri bütün illerimizde Kutlu Doğum Haftası kutlanmaktadır. Bu seneki haftanın kapanışı da ilçemizdeki Sahabe merkezinde yapılacaktır. Görüldüğü gibi oldukça büyük bir kalabalık katılım oldu. Bu kalabalık halkımızın Peygamberimize olan sevgisinin göstergesidir. Bu hususta fazla söz söylemeye gerek bırakmıyor, bu muhteşem kalabalık bunu belirtiyor, bunun göstergesidir. Mevkiinde toplandığımız Hazreti Safvan Bin Muattal da aynı zamanda Resullullah (SAV)’ın sahabelerinden. Kendisi Safvan Bin Muattal Essülevi, Sülem kabilesindendir, El Cezire’nin fethinde yer almıştır. Osman Bin Ebul Asım komutansında El Cezire’ye yönelmiş olan fetih hareketlerinde yer almıştır. Burada şehit olduğu bütün sağlam kaynaklarda, dinimizin güvenilir gördüğü bütün güvenilir kaynaklarda Hazreti Safvan’ın burada şehit olduğu ve burada defnedildiği zikredilmektedir. İslam’ın bir sevgi ve barış dini olduğunu, kavga ve kinin yeri olmadığını bütün dünyaya anlatmamız lazım. Bu topluluk işte bunu yansıtmaktadır."; şeklinde konuştu.

  Daha Sonra Adıyaman Müftüsü M.Emin AVCI İl Müftülüğü görevlileri tarafından okunan 1001 Hatmi Şerifin duasını yaptı. İl Müftüsü AVCI "burada birlik ve beraberlik içinde binlerce insanın toplanması Peygamber Sevgisinin, birlik ve beraberliğin en güzel göstergesidir"; dedi.

  Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan yaptığı açıklamada Sahabe kabrinin çevre düzenlemesinin bir an önce yaptırılarak inanç turizmine kazandırılması gerektiğini söyledi. Büyükaslan "Son öğrendiğim bilgilere göre yapılan proje ile TOKİ tarafından yeterli ödeneği aktarımlısı kararlaştırılmıştır. Biz Adıyaman Belediyesi olarak ta bize düşen ne görev olursa yapmaya hazırız."; şeklinde konuştu.

  Samsat Belediye Başkanı A. Kadir Aslan ise yaptığı açıklamada ; "Sahabe Hazretleri, Hazreti Peygamberin dava arkadaşı, meclisinde bulunmuş sahabesi. Burada meftun olması, burada şehit olması Samsat için büyük bir onurdur. Kutlu Doğum Haftasını burada kutlamak bizim için büyük bir mutluluktur. Bildiğim kadarıyla Türkiye’de iki tane sahabe var. Sağlam kaynaklara dayanarak, birisi Hazreti Eyyübül Ensari Hazretleri, birisi de Samsat’ta meftun olan Safvan bin Muattal Hazretleridir. Kutlu Doğum Haftasının burada kutlanması Samsat ve ilimiz için inanç turizmi açısından çok büyük bir gelir kaynağı olacaktır. İnşallah TOKİ buraya çevre düzenlemesi konusunda el atarsa Adıyaman turizm merkezi olacaktır"; dedi.

  Program Süresince Adıyaman Sevgi Tıp Merkezi sağlık ekipleri hazır bekleyerek vatandaşların sağlık kontrollerini yaptılar. Adıyaman İl Müftülüğü, Samsat Ersim ERSİM mutfağı ve Adıyaman Safvan Eğitim Yardımlaşma derneği programa katılan yaklaşık 5000 kişiye yemek ikramı yaptılar.

 3. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  < Resme gitmek için tıklayın >


  Bolvadin'de Kutlu Doğum

  Kutlu Doğum Haftası, Bolvadin ilçesinde değişik etkinliklerle kutlandı.

  1-Her yıl Kutlanmakta olan "Kutlu Doğum Haftası"; bu yıl 16&#8211;22 NİSAN/2007 tarihleri arası kutlandığından, günün anlam ve önemi 13 Nisan 2007 Cuma günü vaaz ve hutbelerde cemaate anlatılmıştır.

  2-Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle, İlçe Müftüsü Ahmet AKYIL Başkanlığında komite oluşturularak İlçemiz Daire Amir ve Memurları, Esnaf, Hastane, Cezaevi, M. Akif ERSOY çocuk yuvası ziyaret edilerek gül takdim edilmiş, Kur’an-ı Kerim, Meal, İslam İlmihali gibi hediyeler verilmiştir.

  3-Halkımız ve görevlilerimiz tarafından Hatimler okunmuş, Yüce Peygamberimize Salâvat-ı Şerifeler getirilmiştir.

  4-Hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla 20.04.2007 Cuma namazından sonra Kutlu Doğum aşı ikram edilmiştir.

  5-Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle 20 Nisan 2007 Cuma günü hayırsever vatandaşlarımız ve görevlilerimiz tarafından çarşı camii önünde ikindi namazını müteakip aşure dağıtılmıştır.

  6&#8211;21.04.2007 günü İlçemiz Belediye Kapalı Spor Salonunda Konya Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Mahmut YEŞİL tarafından "Peygamberimizin Hayatından Örnek Tablolar"; konulu Konferans tertip edilmiş, konferansa halkımız yoğun ilgi göstermiştir.

  7&#8211;25.04.2007 tarihinde İlçemiz Müftülüğü Bayan Kur’an Kursu Öğreticileri tarafından Belediye Kültür Sitesinde Sevgili Peygamberimizin Hayatı ve Örnek Ahlakı anlatılmış, piyes ve skeçler tertip edilmiştir.

  8-Konferansa katılan davetlilere 2000 adet "Kuran-ı Kerim’e Göre Hz. Peygamber"; "Peygamberimi Öğreniyorum"; " Kitabımı öğreniyorum"; adlı eserler ile gül takdim edilmiştir.

  9-Yine Günün anlam ve önemi ile ilgili Müftülüğümüz personeli arasında şiir yarışması düzenlenmiş, dereceye giren görevlilerimize çeşitli hediyeler takdim edilmiştir.Birinci olan şiir:Halil BAŞARI Kadriye Camii İmam-Hatibi

  10-Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle, Müftülüğümüz tarafından hazırlanan"Gül Bahçesi"; isimli kitapçık 12.000 adet bastırılarak Okullarımıza dağıtılmıştır.

  11-İlçemiz Merkez İmaret Camiinde Erkek, Kadriye Camiinde Bayan cemaatimize Sakal-ı Şerif ziyareti tertip edilmiştir.

  12-Ali ORTAPINAR ve ekibi tarafından 21.04.2007 Cumartesi günü saat 9,30’da Kapalı Spor salonunda Türk Tasavvuf Musikisi icra edilmiştir.
 4. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Peygamber Sevgisi Etrafında Birleşmeliyiz

  Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesi’nde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Hz. Peygamberdeki İnsan sevgisi ve anlayışı"; konulu konferansa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sandıklı ilçe müftülüğü tarafından kapalı spor salonunda gerçekleştirilen konferans saygı duruşu,istiklal marşının ve Kur’an-Kerim okunmasıyla başlandı.

  Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesi’nde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Hz. Peygamberdeki İnsan sevgisi ve anlayışı"; konulu konferansa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

  Sandıklı ilçe müftülüğü tarafından kapalı spor salonunda gerçekleştirilen konferans saygı duruşu,istiklal marşının ve Kur’an-Kerim okunmasıyla başlandı. Kutlu insan Hz.Muhammed ‘i anmak,anlamak ve anlatmak için bir dizi etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Sandıklı Müftüsü İsmail Keskin "özellikle ve beraberliği temsil eden,insanları kaynaştıran kainatımızın efendisi Hz.Muhammed (s.a.v)’in Kutlu Doğum haftası’nda buluştuklarını,ne mutlu bizlere ki böyle güzel günlerde toplandık bugünleri bize yaşatan ve hazırlayan Peygamberimize şükürler ediyor,rahmetler yağdırıyoruz.";dedi.

  Konuşmacı olarak katılan Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Hayrettin Öztürk’ün Hz.Muhammed ‘in insan sevgisi ve anlayışı konulu verdiği konferans izleyiciler tarafından ilgiyle dinlendi. Öztürk "hepimiz peygamber sevgisi etrafında birleşmeliyiz"; dedi

  Gecenin sonunda Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle ilköğretim ve orta öğretim okullarında düzenlenen şiir,komposizyon dallarında ve Kur’ı-Kerim okuma dallarında dereceye giren öğrencilere hediyelerini Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Özpınar,İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Bulut ve İlçe Müftüsü İsmail Keskin tarafından ödülleri verildi.Vatandaşlara da kitap,broşür dağıtıldı.
 5. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  < Resme gitmek için tıklayın >


  Doğubayazıt'ta Kutlu Doğum

  Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde Müftülüğün Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle organize ettiği 'İslam'da İnsan Sevgisi' konulu konferans Kutlu Aktaş Spor salonunda gerçekleştirildi. Program, Doğubayazıt Müftüsü Aşur Küçük, açılış konuşmasıyla devam etti.
  Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde Müftülüğün Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle organize ettiği 'İslam'da İnsan Sevgisi' konulu konferans Kutlu Aktaş Spor salonunda gerçekleştirildi.

  Program Doğubayazıt Müftüsü Aşur Küçük, açılış konuşmasıyla devam etti. "Hz. Peygamber'in Allah tarafından övüldüğünü ve onun alemlere rahmet olarak gönderildiğini belirten Küçük, ''Peygamber Efendimizin sünnetini sevmemiz, işlememiz ve onun mesajlarını hayatımıza yansıtmamız gerekiyor'' dedi.

  Atatürk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Şehmus Demir, Hz. Peygamber'in her Müslümanın gönlünde sürekli olması gereken bir şahsiyet olduğunu ifade ederek, getirdiği mesajları çok iyi anlamamız gerektiğini söyledi. Doç.Dr. Demir, şöyle devam etti: ''Bize iki ayrı nokta verilmiştir. İkisinden birisini tercih etmek hakkı yine bize verilmiştir. Sorumlulukta bize aittir. İstediğimiz tarafı seçebiliriz. Ya çamurlaşıp hayvandan daha alt bir seviyeye ineceğiz ya da Allah'a daha yakınlaşacağız.'' dedi. 'İnsanları ve cinleri sadece bana ibadet etsinler diye yarattım' ayeti ke- rimesini hatırlatan Doç. Dr. Şehmus Demir, insanlığın yaratılış gayesini iyi anlaması ve kendisini kötülüklerden alıkoyması gerektiğini kaydetti.
  Doç. Dr. Demir, Peygamber'in bir postacı olmadığını söyleyerek, Peygamber'in Allah'tan vahiy alan, hayatına tatbik eden, açıklayan ve insanların da hayatına tatbik etmeye çalışan bir varlık olduğunu, onun Kur'anla Ahlaklanmış bir insan olduğunun altını çizdi. Doç. Dr. Demir, Kur'anı Kerimi önce okuyup ondan sonra verdiği mesajların iyi bilinmesi gerektiğini ifade ederek, din kardeşliğin neseb kardeşliğinden önce geldiğini belirtti.
 6. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  < Resme gitmek için tıklayın >


  Kutlu Doğum Haftası'nda İnsan Sevgisi Konferansı

  Kutlu doğum haftası nedeniyle kültür park düğün salonunda müftülük tarafından insan sevgisi konulu konferans düzenlendi. Çok sayıda davetlinin katıldığı konferansta Aksaray İl Müftüsü İlhan Aydın bir açılış konuşması yaptı.

  Kutlu doğum haftası nedeniyle kültür park düğün salonunda müftülük tarafından "insan sevgisi"; konulu konferans düzenlendi. Çok sayıda davetlinin katıldığı konferansta Aksaray İl Müftüsü İlhan Aydın bir açılış konuşması yaptı.

  Aydın, konferansa katılan bütün misafirlere teşekkür ederek bu tür etkinliklerin devam edeceğini söyledi. Konferansa konuşmacı olarak katılan yazar Vehbi Vakkasoğlu insan sevgisi konulu konferans verdi. Vakkasoğlu hadis-i şerif okuyarak kıssalardan bütün insanların ders çıkarmalarını istedi.
 7. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Gümüşhacıköy'de Kutlu Doğum Kermesi

  Kutlu doğum haftası dolayısıyla Gümüşhacıköy İlçe Müftülüğü bugün saat 11.00 de Merkez Kuran Kursu'nda geniş katılımlı bir kermes düzenledi. Bir hafta sürecek olan kermesin açılışında başta Gümüşhacıköy Kaymakamı

  Kutlu doğum haftası dolayısıyla Gümüşhacıköy İlçe Müftülüğü bugün saat 11.00 de Merkez Kuran Kursu'nda geniş katılımlı bir kermes düzenledi. Bir hafta sürecek olan kermesin açılışında başta Gümüşhacıköy Kaymakamı Muhittin Gürel, Cumhuriyet Savcısı Durali Karaca, Belediye Başkanı İsmail Uysal, Emniyet Amiri Mevlut Akkaya, İlçe Müftüsü Durmuş Ayvaz, daire amirleri ve yoğun halk kitlesi bulundu.

  Gümüşhacıköy Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla kermeste hanımların el yordamıyla hazırladığı çeşitli dikiş nakış ürünleri ve yöresel gıda maddeleri sergileniyor.

  30 Nisan tarihinde ise Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla halka açık konferans düzenleyecek olan müftülük 6 Mayısta Diyanet İşleri Başkanı Prof Dr. Ali Bardakoğlu'nu müftülük sitesi temel atma töreni için ağırlayacak.
 8. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Amasya'da Kutlu Doğum Kermesi

  Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Amasya İl Müftülüğünce organize edilen "Kutlu Doğum Kermesi", Pazartesi günü Vali Yardımcısı Zafer KARAMEHMETOĞLU ve İl Müftüsü Selami EMEN tarafından açıldı.


  Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Amasya İl Müftülüğünce organize edilen "Kutlu Doğum Kermesi", Pazartesi günü Vali Yardımcısı Zafer KARAMEHMETOĞLU ve İl Müftüsü Selami EMEN tarafından açıldı.  Kutlu Doğum Kermesi, Sultan Beyazıt Camii avlusunda 22 Nisan 2007 Pazar gününe kadar halkımıza açık tutulacaktır.  Kermesin açılışına; Vali Yardımcısı Zafer KARAMEHMETOĞLU, İl Müftüsü Selami EMEN’in yanı sıra İl Müftülüğü Şube Müdürü Yaşar ÖZDEMİR, vatandaşlar ve çok sayıda bayanlar katıldı.
 9. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Kutlu Doğum En Sevgiliye Gecesi

  Amasya Belediyesi tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen "En Sevgiliye" isimli gecede Dursun Ali Erzincanlı, Amasyalılar'a duygu dolu dakikalar yaşattı. Hamit Kaplan Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen geceye Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Cafer Özdemir ve Metin Karaçağa

  Amasya Belediyesi tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen "En Sevgiliye" isimli gecede Dursun Ali Erzincanlı, Amasyalılar'a duygu dolu dakikalar yaşattı.

  Hamit Kaplan Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen geceye Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Cafer Özdemir ve Metin Karaçağa, Müftü Selami Emen, Milli Eğitim Müdürü Avni Erdemir ve çok sayıda Amasyalı katıldı. Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan gecede sahneye çıkan Dursun Ali Erzincanlı, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in yaşamından kesitlerin yer aldığı şiirler okudu. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan ve dinleyicilere duygu dolu anlar yaşatan Erzincanlı, Amasya'da gördüğü ilgiden oldukça memnun olduğunu ifade etti.
 10. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  < Resme gitmek için tıklayın >


  Haymana Yenice Beldesinde Kutlu Doğum

  Yenice Eğitim Kültür Çevre ve Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen Kutlu Doğum etkinliği 8 Nisan 2007 Pazar günü Yenice Beldesinde yapıldı. Etkinliği üç bine yakın izleyici takip etti. Ankara Milletvekilleri Ersönmez YARBAY, M.Zekai ÖZCAN, Bursa Milletvekili Abdulmecit ALP, Kaymakam Süleyman ERDOĞAN, Haymana Belediye Başkanı ..

  Yenice Eğitim Kültür Çevre ve Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen Kutlu Doğum etkinliği 8 Nisan 2007 Pazar günü Yenice Beldesinde yapıldı. Etkinliği üç bine yakın izleyici takip etti. Ankara Milletvekilleri Ersönmez YARBAY, M.Zekai ÖZCAN, Bursa Milletvekili Abdulmecit ALP, Kaymakam Süleyman ERDOĞAN, Haymana Belediye Başkanı Bünyamin ADACI, İl Genel Meclis Üyeleri Özdemir TURGUT, İsmail CAN, Mustafa BOZYEL, İlçe müftüsü Ali ÜNAL, Bumsuz Belediye Başkanı Nevzat DOĞAN, Balçıkhisar Belediye Başkanı Hacı ÖZKAN, Yurtbeyli Belediye Başkanı Ahmet ÖZKAN, Kazan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet ÖZTAŞ, AK Parti İlçe Başkanı Hacı AYSU, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Haymana Ticaret Borsası Başkanı Ziyaettin HAKBİLİR, Haymana Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim BALIKÇIL, Haymanalılar Derneği Başkanı Mehmet KARA ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Diyanet-Sen İl Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Diyanet-Sen Genel Sekreteri Vaiz Ahmet YILDIZ, çevre köy muhtarları ve halkı katılan davetliler arasındaydılar.
  Program Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Bölüğü gösterisi ile başladı.
  Daha sonra Kur’an-ı Kerim okunması ve İstiklal Marşı söylenmesinden sonra konuşmalara geçildi. Dernek başkanı Zekeriya ÖLÇER yaptığı kısa konuşmayla davetlilere "hoş geldiniz!"; dedi ve katılımları için teşekkür etti. Bu şenliğin daha sonraki yıllarda da gelenekselleşerek her yıl yapılacağını ve bugünkü etkinliğe "Yeniceliler Derneği I.Geleneksel Kutlu Doğum ve Pilav Şenliği"; adı verdiklerini ifade etti.
  Protokol konuşmalarından sonra Kutlu Doğum ile ilgili konuşmalara geçildi. Bursa Milletvekili Abdulmecit ALP ve Diyanet-Sen Genel Sekreteri Vaiz Ahmet YILDIZ Peygamber Efendimiz’in eşsiz yaşantısından örnekler sundular. Davetlilere gül takdiminden sonra yemeğe geçildi. Yemekte yörenin has yemeği tereyağlı, yeşil mercimekli bulgur pilavı, et, ayran ve soğan ikram edildi.
 11. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Kemer'de Kutlu Doğum

  Kemer İlçe Müftülüğü 2007 Yılı "Kutlu Doğum Haftası" çerçevesinde Türkiye Diyanet Vakfı Kemer Şubesinin de katkılarıyla bir program düzenledi.

  2007 Yılı "Kutlu Doğum Haftası" çerçevesinde İlçe Müftülüğümüz, Türkiye Diyanet Vakfı Kemer Şubesinin de katkılarıyla bir program düzenledi.

  19 Nisan 2007 Perşembe günüz düzenlenen programa, İlçe Kaymakamı Sayın M.Şamil HORASANLI, Garnizon Komutanı Zafer TUNÇ, Belediye Başkanı Durmuş ERDEM, Daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Kemer ilköğretim okulu konferans salonunda düzenlenen programa, kemer halkının yoğun ilgisi dikkat çekti.

  Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın söylenmesiyle başlayan program

  Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Ardından kürsüye gelen Kemer İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin GÜLLER, Hz. Muhammed'in bütün zaman ve mekanlarda insanlığın en büyük önderi ve örnek alınması gereken en yüce şahsiyeti olduğunu ifade etti.

  Bu yılki Kutlu Doğum Haftasında insan sevgisi konusuna yer verildiğine işaret eden Güller, "Bir insanın yaptığı işten zevk alması için öncelikle o işi sevmesi lazımdır. Sevmek de bir iş olduğuna göre sevmeyi de sevmemiz gerekir. Sevmekten korkmayalım. Sevmekten nefret etmeyelim. Sevmeyi sevmezsek, gerçek sevgiye ulaşmamız mümkün değildir" dedi.

  Programa konuşmacı olarak katılan S.D.Ü. İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Yusuf AÇIKEL de, hadisler ışığında anne-baba sevgisi konusuna yer verdi.

  Programda ayrıca, Kemer İlçe Müftülüğünce düzenlenen kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi ve yarışmada birinci olan öğrenciler eserlerini okudular.

  Kompozisyon dalında birinci olan öğrencimizin hediyesini takdim eden ilçe Kaymakamımız M. Şamil HORASANLI, Mehmet Akif ERSOY'un

  "Dünya neye sahipse onun vergisidir hep
  Medyun ona cemiyeti medyun ona ferdi
  Medyundur o masuma bütün bir beşeriyyet
  Ya Rab! Bizi mahşerde bu ikrar ile haşret"

  dörtlüğüne yer vererek, Allah Resulü'nün bütün beşeriyetin kendisine hayran olduğu yüce bir şahsiyet olduğunu söyledi.

  Program, Din Görevlilerin söylediği ilahiler ve sinevizyon gösterimiyle sona erdi.
 12. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Finike'de Kutlu Doğum Haftası

  Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Müftülüğümüz Finike´de konferans düzenledi. Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Doc. Dr. Halit ÇALIŞ konuşmacı olarak katıldı.

  Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Müftülüğümüz Finike´de konferans düzenledi. Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Doc. Dr. Halit ÇALIŞ konuşmacı olarak katıldı.

  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Doc. Dr. Halit ÇALIŞ tarafından verilen konferansa İlçe Müftüsü Ali ERHUN , Finike kaymakamı İlhami AKTAŞ ve diğer daire amirleri katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan ilçemiz müftüsü Ali ERHUN ; Finikede kutlu doğum haftasını en iyi şekilde kutlamaya çalıştıklarını ve bu çercevede kutlu doğum konferansını düzenlediklerini söyledi.

  Finike halkı tarafından büyük ilgi gören ve belediye çadırını tıklım tıklı dolduran vatandaşlara hitab eden Doc.Dr. Halit ÇALIŞ "İlk önce Finikeyi çok beğendiğini burada ilmi konferansalar bukadar ilginin olmassının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Halit Çalış vermiş olduğu konferansta ; peygamber sevgisinden , peygamber sevgisi ölçüsünden ,bu ölçünün nasıl olması gerektiği konularına değinerek peygambere tabi olmanın onun emirlerine iteat etme ile olabileceğinden bahsetti. Ayrıca peygamberimizi anlamamız gerektiği , çunkü onun gibi bir hayat yaşamamız gerektiği, ama malesef buna okadar da uyamadığımızı söyledi.

  Çalış, dinin hassasiyet olduğunu , mevlayı hoşnut edememe hassasiyeti olduğunu söyledi. Daha sonra soruya karşılık hayatın her alanında hiç bir müslümanın hakkına tecavüz etmemek gerektiğini ve hiç bir müslümanı incitmemek gerektiğini ayrıca müslümanlara zarar verecek şeylere de destek vermememiz gerektiğini söyledi
 13. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Kutlu Doğum Gecesi

  Kutlu Doğum (Hz. Peygamberi anma ve Peygamberlere Saygı) Haftası münasebetiyle Alanya İlçe Müftülüğü ve belediyemiz işbirliği ile düzenlenen Kutlu Duğum Gecesi programına 4 bin kişi katıldı. Beldemizde, Alanya İlçe Müftülüğü ve belediyemiz işbirliği ile düzenlenerek

  Kutlu Doğum (Hz. Peygamberi anma ve Peygamberlere Saygı) Haftası münasebetiyle Alanya İlçe Müftülüğü ve belediyemiz işbirliği ile düzenlenen "Kutlu Duğum Gecesi"; programına 4 bin kişi katıldı.

  Beldemizde, Alanya İlçe Müftülüğü ve belediyemiz işbirliği ile düzenlenerek, belediyemiz hizmet binası önünde yapılan ve 4 bin kişinin katıldığı "Kutlu Doğum Gecesi"; programında konuklara gül ve kitap hediye edildi ve tulumba tatlısı ikram edildi. Yabancıların da katıldığı etkinliğe ev sahipliği yapan Belediye Başkanımız Alaattin Çakır, konuklarla tek tek ilgilendi. Vaiz Nazif Fethi Yalçınkaya’nın sunuculuğunu yaptığı programda, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Yeni Mahalle Cami İmam Hatibi Muharrem Duvan Kur’an-ı Kerim ve Türkçe mealini okundu. Alanya Müftüsü A. Hamdi Başpınar,

  16-22 Nisan tarihlerinin Kutlu Doğum Haftası olması münasebetiyle ilçede bir çok etkinlik yapıldığını ve yapılan etkinliklere halkın katılımının yoğun olmasının sevindirici olduğunu vurguladı.

  Beldemizde bu yıl 4. Kutlu Doğum Gecesi etkinliğine ev sahipliği yaptığını belirten Belediye Başkanımız Alaattin Çakır, ilçe müftülüğüne ve bu etkinliklerde kendilerini yalnız bırakmayan belde halkına teşekkür ederek, beldede sosyal ve kültürel etkinliklere ağırlık verileceğini söyledi.

  Büyük bir ilgiyle dinlenen şerife Amine Mümin’in "Sevgili Peygamberim"; adlı şiirinin ardından Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Yusuf Aktaş "İslam’da İnsan Sevgisi"; konulu konferansı verildi. Konferansın ardından Kılıçalan Cami İmamı Hasan Doğan gecenin önemine binaen şiir okudu. Hoşseda fasıl grubu ve Türk Tasavvuf musikisi eşliğindeki semazen gösterisi büyük ilgiyle izlendi. Kutlu Doğum Gecesi programı, Hz. Peygamberin "Veda Hutbesi"; sinevizyon gösterisiyle sona erdi.
 14. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

  Manavgat'ta 2007 yılı Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri çerçevesinde 19.04.2007 günü akşam Delta Düğün Salonunda yapılan etkinlikler. İkindi namazından sonra şehir içinde yürüyüş yapan Elmalı Mehter takımı Delta Düğün salonunda saat: 20.00 de davetlilerin huzurunda bir gösteri yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra İlçe Müftümüz Halil TAŞ..

  2007 yılı Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri çerçevesinde 19.04.2007 günü akşam Delta Düğün Salonunda yapılan etkinlikler. İkindi namazından sonra şehir içinde yürüyüş yapan Elmalı Mehter takımı Delta Düğün salonunda saat: 20.00 de davetlilerin huzurunda bir gösteri yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra İlçe Müftümüz Halil TAŞ " 1989 yılında kutlanmaya başlanan Kutlu Doğum Haftası artık anlatmaktan anlamaya doğru yol almış bir etkinlik haline gelmiştir . Bizde bu etkinlikler içinde sizlere en iyisini , en güzelini sunmaya çalışıyoruz. İnşallah sizlere SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ (SAV) tanıtabildi isek ne mutlu bize " dedi. Daha sonra İlköğretim okulları Şiir yarışmasında birinci gelen Çağlayan İlk Öğretim Okulu öğrencisi Kübra ŞAHİN Şiirini okudu. Daha sonra S.D.Ün. Öğretim Üyesi Doc. Dr. Ramazan BUYRUKCU " Peygamber Sevgisi " konulu konferansını verdi. Konferanstan sonra Kıtlu Doğum Haftası etkinliklerine maddi katkıda bulunan Manavgat Belediye Başkanu Zeynel ŞENOL , Ak Parti İlçe Başkanı Cemil YİĞİT ve Ferit Ticaret sahibi Yusuf ALTUNA’a plaket verildi. İlköğretim okulları arasında yapılan şiir ve Peygamberimize mektup isimli yarışmada dereceye giren sekiz öğrenciye , Kırk hadis ezberleme yarışmasında dereceye üç öğrenciye çeşitli hediyeler verildi. Daha sonra Tahir ÇETİN ve ekibi tarafında Türk Tasavvuf Musikisi ve semazen gösterisi yapıldı. Saat:23.10 da sona eren sona eren programa yaklaşık olarak 800 civarında davetli katıldı. Salon küçük olduğu için çok sayıda davetli programı ayakta izledi.
 15. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Alanya Müftülüğü'nün Kutlu Doğum Faaliyetleri

  Kutlu Doğum Haftası Münasebetiyle Alanya İlçe Müftülüğü birçok faaliyete imza attı.

  Müftülüğümüze bağlı Yatılı Kuran Kursu Öğrencileri arasında Kutlu Doğum Haftası Münasebetiyle yapılan imtihanda ilk üçe giren öğrenciler ödüllerini aldılar. 8 aylık Kuran Kursu Öğrencileri arasında birinciliği Oba İzzet Azakoğlu Yatılı Kız Kuran Kursundan Sabriye ŞEKER, ikinciliği yine aynı Kuran Kursundan Hümeyra YILMAZ, üçüncülüğü de Mahmutlar Emin Özmüftüoğlu Yatılı Kız Kuran Kursundan Aysun SANDAL kazandı. Hafızlar kategorisinde ise birinciliği Oba İzzet Azakoğlu Kız Kuran Kursundan Fatma YAMAN, ikinciliği Mahmutlar Emin Özmüftüoğlu Yatılı Kız Kuran Kursundan Özlem AVCI ve Hacer ETYEMEZ, üçüncülüğü ise Oba Hayriye Hanım Yatılı Kız Kuran Kursundan Medine ÖZALP kazandı. Alanya Müftülüğü tarafından 18 Nisan 2007 Çarşamba günü Belediye Kültür Merkezinde Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen 'İslamda insan sevgisi' konulu panelin arkasından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Alanya Kaymakamımız Sayın Hulusi DOĞAN, birincilerin ödülleri olan bilgisayarları takdim etti. Dereceye giren diğer öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi.

  Kutlu Doğum Haftası Çerçevesinde Peygamberimizin doğum günü olan 20 Nisan Gecesinde hastanelerde dünyaya gelen bebeklere Müftümüz Ahmet Hamdi BAŞPINAR ve çalışanlarımızdan bir heyet tarafından Kutlu Doğum Maşallahı takıldı.

  Kutlu Doğum Haftası Münasebetiyle İlçe Müftümüz Ahmet Hamdi BAŞPINAR, başta Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Garnizon Komutanımız, Cumhuhuriyet Başsavcımız olmak üzere bütün resmi daireleri ziyaret ederek daire amirlerine gül ve Peygamberimizi anlatan birer kitap takdim etti.
 16. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Müftülükten Kutlu Doğum Ormanı

  Serik Müftülüğü, kutlu doğum haftasının yaklaşması ve orman haftası dolayısıyla fidan dikimi gerçekleştirdi. Orman İşletme Müdürlüğü tarafından tahsis edilen eski orman deposu kısık mevkiinde Müftü Altun ve müftülük görevlileri tarafından 250 adet fidan dikimi yapıldı.

  Serik Müftülüğü, kutlu doğum haftasının yaklaşması ve orman haftası dolayısıyla fidan dikimi gerçekleştirdi.

  Orman İşletme Müdürlüğü tarafından tahsis edilen eski orman deposu kısık mevkiinde Müftü Altun ve müftülük görevlileri tarafından 250 adet fidan dikimi yapıldı.

  Müftülüğün ağaçlandırmaya katkısı olması için Serik Orman İşletme Müdürlüğü ile görüştüklerini ve kendilerine yer tahsis edildiğini belirten Müftü Altun; "Orman haftası olması ve kutlu doğum haftasına da yaklaşılması dolayısıyla orman işletme müdürlüğüyle görüşmelerimiz neticesinde eski orman deposu kısık mevkiinde bize tahsis edilen yerde fidan dikimi gerçekleştiriyoruz. Geçen yıl da yine ağaçlandırma faaliyetleri kapsamında Akbaş Köyü Kelme mevkiinde 2006 Kutlu Doğum Ormanı oluşturmuştuk. Bu yıl da kısık mevkiinde Orman İşletme müdürlüğü ve müftülüğümüzün ekipleri ile 2007 Kutlu Doğum Ormanı’nı oluşturacağız. Orman İşletme müdürlüğümüz tarafından ağaçlandırma için sağlanan ve fıstık çamı, keçiboynuzu ve defne olmak üzere üç çeşitten oluşan toplam 250 adet fidanın dikimini gerçekleştirdik";dedi.

  İslam dininin ağaca büyük önem verdiğini dile getiren Altun; "Cennet’te bile güzellikler tarif edilirken bu güzellikler içinde ağaçlar da tarif edilmiştir. Yapmış olduğumuz görev de bir ibadet olarak zevkle yapılması gereken bir görevdir. Herkesin bu kutsal görevi yapmasını söylüyoruz. Keşke yeni yetişen nesle her yıl bir fidan diktirebilsek. Orman Bakanlığı teşkilatları tarafından her yıl 100 binlerce fidan dikiliyor. Birkaç kişinin sahiplenmesi noktasında gereken ihtiyacı karşılamak mümkün değildir. Herkes ağaçlandırma çalışmalarına katılarak gereken hassasiyeti gösterirse o zaman amacımıza ulaşabiliriz. Çıkan büyük yangınlarla yok olan ormanlık alanlarımızı yerlerine dikilen yeni fidanlarla muhafaza edebileceğimiz ve gelecek neslin bir felaketle karşılaşmamasını sağlayabileceğimiz kanaatindeyim"; şeklinde görüşlerini dile getirdi.

  Mevsim normallerinde Serik’te yağmurların yağmaması ve kuraklık olması nedeniyle fidan dikiminden sonra Müftü Altun tarafından yağmur duası yapılırken imam hatiplerce de Kur’an-ı Kerim okundu. Yağmur duasını yapan Müftü Altun; "Bu yıl mevsiminde yağmasını umduğumuz yağmurlar yağmadı. 2007 yılına kurak bir şekilde başladık. Cenab-ı Allah inşaallah dualarımızı kabul eder. Beklenen yağmurun inmesini tüm memleket olarak bekliyoruz"; dedi.

  Daha sonra, Müftülük ve orman işletme şefliği görevlileri tarafından piknik havasında kahvaltı yapıldı.
 17. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Manavgat İHL'de Kutlu Doğum Coşkusu

  Manavgat Anadolu İmam-Hatip Lisesi Mesleki tanıtım ve Tiyatro Kulübü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum haftası etkinliği büyük coşku içerisinde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlik Ertuğrul Uygun'un okuduğu Kur'an-ı Kerim ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten okul müdürü Osman Kaya..

  Manavgat Anadolu İmam-Hatip Lisesi Mesleki tanıtım ve Tiyatro Kulübü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum haftası etkinliği büyük coşku içerisinde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlik Ertuğrul Uygun'un okuduğu Kur'an-ı Kerim ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten okul müdürü Osman Kaya, Peygamberimizin doğumunun 1435 inci yılı münasebeti ile gerçekleştirilen Kutlu Doğum Haftası programının ana konusunun 'Peygamber Sevgisi' olduğunu belirterek "Yüce Allah'ın insanoğluna ihsan ettiği en ulvi duygulardan birisidir sevgi. İnancımızın ve ibadetimizin temelinde sevgi vardır. Çünkü şuurlu bir iman ve ibadet ancak gerçekten sevilen hak mabuda yapılır. Peygamberimiz (s.a.v) ilahi sevgiye ulaştıran bir rehberdir. Allah'a ve Rasulüne olan sevgimizin tezahürü emirlerine uymak, yasaklarından kaçınmakla mümkündür. Nitekim Ali İmran suresi 31. ayetinde "Eğer Allah'ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah'ta sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın, Allah çok merhametli ve bağışlayıcıdır" Peygambere itaatin yanında O'nu kendi canımızdan, Anamızdan, Babamızdan, Eşimizden daha çok sevmemiz emredilmektedir. Allah'u Teala şöyle emrediyor, "Peygamber Mü'minler için kendi canlarından ileridir. O'nun eşleride müminlerin anneleridir" (Ahzab 6)

  Bu konuda Peygamberimiz şöyle buyurmuştur, "Sizden biriniz beni anasından, babasından, çoluk çocuğundan ve bütün insanlardan daha çok sevmedikçe iman etmiş olmaz" Hz. Ali'ye sormuşlar, Rasulullah'a olan sevginiz nasıldı? "Resulullah'ı susuz bir insanın suya hasreti gibi severdik" buyurmuştur. Uhut Savaşında Ensardan Sümeyye isimli bir kadın harp meydanına varıp kimlerin şehit olduğunu sorduğunda, kadına babası, kardeşi ve kocasının savaşta şehit düştükleri haber verilince, O hemen Resulullah'ı sormuş, sağlık haberini alıp O'nu görünce "Seni sağ olarak gördükten sonra, her musibet bana hafif gelir" diyerek Peygamber sevgisinin boyutunu açığa vurmuştur.
  Hz. Muhammed (s.a.v) Bütün insanlığa alemlere rahmet olarak gönderilmiş, evrensel bir peygamberdir. Bu özelliğinden dolayı insanların acılarını, sıkıntılarını, içinde hissederek duyar, üzülmelerine katlanamaz. Çünkü bizlere çok düşkün ve sevgi ile doludur. Yanlışlıklarımızı düzeltmemizi doğru yola gitmemizi ister. Mü'minlere karşı ise daha şefkatli (Rauf) ve daha çok merhametli (Rahim) dir. Kur'an-ı Kerim'de; "And olsun size içinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki; sizin sıkıntıya uğramanız O'nu çok üzer, çok düşündürür size" "Peygamber müminlere kendi canlarından daha yakın ve sevgilidir". Hz. Muhammed bu konuda şöyle buyurmaktadır, "Her peygamberin, mutlaka kabul edilen müstesna bir duası vardır. Ben bu istisnai duamı Allah kısmet ederse mahşer günü ümmetimin namına şefaat olarak kullanmak üzere saklamaktayım"
  Peygamberimizin çocuklara ve gençlere yönelik sevgi ve muhabbeti de çok dikkat çekicidir. Bununla ilgili O'nun hayatında çok misal vardır. Bir tanesi şöyle, "bir gün Medine'nin çocukları Peygamber Efendimizin (s.a.v) önünü kesiyor, etrafını kuşatıyor 'Sen bizim esirimizsin, bedel vermeden bırakmayacağız seni, hiçbir yere gidemezsin' diyorlar. Efendimiz hiçi kızmıyor, onlarla şakalaşıyor gülümsüyor. Hz. Bilal'i evine gönderip çocuklara dağıtmak üzere bir şey ler getirtiyor. 'Bunları versem beni azat eder misiniz' diyor. Çocuklar kabul edince 'Kardeşim Yusuf'tan daha ucuza gittim' diyor"
  İşte bizlere bu kadar düşkün olan, insanlığın yer yüzünde huzur ve mutluluk bulması için çalışan, bir peygamberin doğum gününü kutluyoruz.

  Bu gün O'nun fikirlerine ve sünnetine her zamankinden daha açız. O'nu anlamak ve anlatabilmek için böyle bir program hazırladık. İnşallah ruhlarımızın açlığını bir nebze olsun kandırırız.

  Evinizdeki rahatınızı bırakıp peygamberi anmak için buraya gelenlere geldikleri için, gecemizi aydınlatacak öğrencilerimize katkılarından dolayı, programın baş mimarı Meslek Dersleri Öğretmeni Yusuf Ziya Başkul Bey'e çalışmalarından dolayı teşekkür ederim, ayrıca emeği geçen herkesten Allah razı olsun" dedi.
  Kaya'nın konuşmasının ardından sinevizyon gösterisi ve İmtihan isimli piyes sahnelendi. Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren şiirlerin okunmasının ardından Gülseren Kiraz 'herkes O'nu çok sevdi' isimli öyküyü okudu. Uhud savaşından kesitlerin anlatıldığı öykü davetlilerin beğenisini kazandı.
 18. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Şavşat'ta Kutlu Doğum Haftası Kutlaması

  Artvin'in Şavşat ilçesinde Müftülük tarafından öğrencilere ayakkabı, ekonomik durumu iyi olmayan ailelere de gıda maddesi yardımında bulunuldu. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde bugün Müftülük lokalinde öğrencilere ayakkabı dağıtılırken yoksul ailelere içerisinde çeşitli gıda maddelerinin bulunduğu yardım paketleri dağıtıldı.

  Artvin'in Şavşat ilçesinde Müftülük tarafından öğrencilere ayakkabı, ekonomik durumu iyi olmayan ailelere de gıda maddesi yardımında bulunuldu.

  Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde bugün Müftülük lokalinde öğrencilere ayakkabı dağıtılırken yoksul ailelere içerisinde çeşitli gıda maddelerinin bulunduğu yardım paketleri dağıtıldı.

  Öğrencilere ve ailelere yardımda bulunan Şavşat Müftüsü Bayram Karar:";Yapmış olduğumuz bu yardımlar çok önemli ve değerlidir. Ayrıca yapmış olduğumuz faaliyetlerinin en önemlisi de budur. Bu yardımları ilçe halkının destekleri ile yapıyoruz. Şavşat esnafına ve halkına çok teşekkür ediyorum.";dedi.

  İlçe merkezindeki okullardan belirlenen 100 öğrenciye ayakkabıları teslim edilirken, 200 koli yardım paketleri de müftülük görevlileri tarafından bizzat ailelerin yanına gidilerek verildi.

  Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde ayrıca ilçe merkezinde bütün esnaf ve vatandaşlara Peygamber efendimizin veda hutbesi ve karanfil dağıtıldı.
 19. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  < Resme gitmek için tıklayın >


  Kutlu Doğum Haftasında Karanfil Dağıtıldı

  Aydın'da Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Öğrenci Derneği vatandaşlara karanfil dağıttı. Atatürk Meydanı'nda açılan stantta meydandan geçen vatandaşlara karanfil dağıtan üniversite öğrencileri, vatandaşların haftaya olan ilgisini artırmayı hedeflediklerini söyledi.

  Aydın'da Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Öğrenci Derneği vatandaşlara karanfil dağıttı. Atatürk Meydanı'nda açılan stantta meydandan geçen vatandaşlara karanfil dağıtan üniversite öğrencileri, vatandaşların haftaya olan ilgisini artırmayı hedeflediklerini söyledi.

  Çiçek dağıtımı sırasında açıklama yapan ADÜ Öğrenci Derneği Başkanı Aktan Demir, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) Müslümanlar ve bütün insanlık âlemi için her bakımdan mükemmel bir örnek hayatı olduğunu belirtti. İnsanlığın doğru yolu onun sünnetlerini yerine getirerek bulabileceğini ifade eden Demir, "Peygamber Efendimiz ahlâkı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü yaşamında en somut şekilde insanlığa aktarmıştır. İslam âleminin de Hz. Peygamber'in somutlaştırdığı mesajları çok iyi kavraması, gerekir" şeklinde konuştu.
 20. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Erdek'te gül ve kitap dağıtıldı

  Balıkesir'in Erdek İlçesi'nde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Müftülük tarafından vatandaşlara 3 bin kırmızı gül ve 10 bin adet kitap dağıtıldı. Kutlu Doğum Haftası Erdek'te düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediliyor.

  Balıkesir'in Erdek İlçesi'nde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Müftülük tarafından vatandaşlara 3 bin kırmızı gül ve 10 bin adet kitap dağıtıldı.

  Kutlu Doğum Haftası Erdek'te düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediliyor. Etkinlikler kapsamında Erdek Müftüsü Vehbi Bardakçı ve müftülük görevlileri 3 bin adet kırmızı gül ve 10 bin adet namaz kitabını vatandaşlara dağıttı. Erdek'teki çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret eden Müftü Bardakçı, vatandaşların Kutlu Doğum Haftası'nı tebrik ederek gül ve kitap hediye etti. Erdek Müftülüğü tarafından düzenlenen etkinlikler çerçevesinde Cumartesi günü Erdek Cumhuriyet Meydanı'nda ilahi grubu ve semazen gösterisinin ardından vatandaşlara Kutlu Doğum aşı ve tatlı ikramı yapılacak. Aynı günün akşamı ise Doç.Dr. Mehmet Yalar'ın konuşmacı olarak katılacağı bir konferans düzenlenecek.

Sayfayı Paylaş