Hangi Doktora Gitmeliyim?

Konu, 'Genel Sağlık' kısmında Siyah_Oje tarafından paylaşıldı.

 1. Siyah_Oje

  Siyah_Oje Pasif yorumcu

  Kayıt:
  31 Ekim 2006
  Mesajlar:
  10.898
  Konular:
  834
  Beğeniler:
  1.924
  Nereden:
  Zonguldak
          
  Hangi Doktora Gitmeliyim?
  Hepimizin hastaneye veya bir sağlık kurumuna başvurduğunda çoğunlukla düşündüğümüz ilk soru; ‘Acaba hangi doktora gitmeliyim?’ sorusudur.

  Gelişen tıp bilimi ile ana uzmanlık dalları dışında artık yan dal uzmanlıklarının da bulunması, bazı organ hastalıklarının kendine has ana bilim veya bilim dalı ile anılmaya başlamasından sonra kafalarda karışıklıklar olmaya başladı. Eskiden kalp hastalıkları, böbrek hastalıkları, akciğer rahatsızlıkları, eklem rahatsızlıkları, baş ağrıları gibi akla gelebilecek her durum için hep aynı doktora gidilir ve tedavi olunurdu. Şimdi ise durum biraz daha farklı. Artık neredeyse her organla ilgilenen bir uzmanlık alanı mevcut. Tıptaki bu gelişimle birlikte mevcut hastalıkların ayırımı ve ilgili uzman hekim tarafından değerlendirilmesi daha da önemli olmaya başladı. İşte tam bu noktada kişilere doğru başlangıç noktasını gösterebilmek ve hastalığı ile ilgili doğru hekime yönlendirebilmek adına profesyonel bir göze ihtiyaç vardır. İşte ‘danışman hekimlik’ ya da ‘bilgilendirici hekimlik’ birimi burada devreye giriyor ve sizin profesyonel gözünüz oluyor.

  Doğan Hastanesi olarak danışman hekimlik uygulamamız şu şekilde olmaktadır. Hastanemize başvuran tüm kişilerin, hastalıkları ile ilgili kısa bir ön değerlendirme ve fizik muayene yapılmakta, bu değerlendirmeden sonra hastalarımızın ilgili uzman hekime detaylı muayene ettirilmesi sağlanmaktadır. Hastalarımız muayenenin başlangıcından taburcu olana kadar bu danışmanlık hizmetinden istediği an faydalanabilmektedir. Ayrıca hastalarımızın hasta olmasalar bile merak ettikleri hastalık veya sağlık konularında istedikleri an yüz yüze ,telefonda ya da e-posta yolu ile diledikleri soruları sorabilmekte sorularına hekim kaynaklı çözümler üretilerek danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bu uygulamamız ile hastalar hastaneye ilk geldiklerinde doğru hekime yönlendirilip zamandan, gereksiz maddi harcamalardan ve iş gücü kaybından tasarruf etmiş oluyorlar.

  Bunun yanında chek-up yaptırmak isteyen kişilere geçirdiği hastalıklar ve mevcut hastalıklarını da göz önüne alarak standart chek-up programlarımızdaki testlere ek olarak kişinin ihtiyaçları doğrultusunda kişiye özel chek-up programı oluşturulmasını sağlıyor, sonuçlarını değerlendirerek gerekli bilgilendirmeleri yapıp tedavilerini gerçekleştirecek branş doktorlarına yönlendiriliyor.

  Tüm bu hizmetleri vermek için hastanenin ve teknolojinin her türlü imkanı kullanıldı. Hastanemize başvuran hastalarımız için yüz yüze konuşabilecekleri ve muayene olabilecekleri rahat bir poliklinik ortamı hazırlandı, şayet kişi hastanemize gelemiyor ise çağrı merkezi aracılığı ile her an ulaşabileceği bir telefon ağı kurulup (0212) 444 0 911 nolu çağrı merkezi telefonu üzerinden danışman hekimle görüşülmesi sağlandı. www.dogansaglik.com web sitesi üzerinden soru sormak isteyenler için web alt yapısı yeniden düzenlendi ve web sitemiz yenilendi.

  Tüm bu hizmetler planlanırken ilk prensibimiz danışman hekimlik hizmetinin hastalarımıza hiçbir ücret talep edilmeden ÜCRETSİZ verilmesi prensibiydi. Şimdiye kadar olumlu geri bildirimler aldığımız danışman hekimlik hizmeti bundan sonrada ihtiyaçlar doğrultusunda daha da ilerleyerek devam edecektir. Çünkü biz insan sağlığınızı önemsiyoruz, sağlıkta kalitenin bir lüks olmadığını düşünüyoruz!

  Dr. Serkan ÇELİK
  Doğan Sağlık Grubu
  Danışman Hekim
 2. azacan36

  azacan36 Yeni yorumcu

  Kayıt:
  12 Mart 2010
  Mesajlar:
  1
  Konular:
  0
  Beğeniler:
  0
  Nereden:
  Belirtilmedi
  eklem ağrısı için hangi doktora gitmem gerekir :(

Sayfayı Paylaş