Hafıza kartı

Konu, 'Soru - Cevap' kısmında Safkan Dişi tarafından paylaşıldı.

1. Safkan Dişi

Safkan Dişi KatışıksıZ.

Konular:
    6.536
    Nereden:
    ﺍسطانبول

Yaklaşık bir haftadır telefonumun hafıza kartıyla ilgili problemler yaşıyorum.
    Fotograf video müzik dosyalarının hepsi onda yüklü fakat 1 Gb bile değil toplam.
    Kullandığım hafıza 4 Gb.Tlf desen 16 Gb hafıza kartı kapasiteli fakat fotografları açtıgımda donmaya başlıyor.Daha önce olmuyordu bu sorun.
    Şimdi pcye takmayı denedim hata verdi dosyalar okunamıyor hatalı vs gibi bir uyarı cıktı.Pc'yide kastı kart.
    Tlfda da hafıza kartını açıyorum dosya adlarında abuk subuk şekiller harfler çıkmaya başladı çin harfleri gibi. .Birkaç kere cıkarıp takıyorum yine aynı ve dosyaları da silemiyorum.
    Sorun nedir anlayamadım .
    Ve silemiyorum hiçbirini, pc de bile açmıyor anlamadım ne yapacağım?
  2. Classiic

Classiic Buda geçer ya/hu

Konular:
    514
    Nereden:
    Eskişehir
    Sanırım hafıza kartına virüs bulaşmış Aynı sorun benimde Flash belleğimde başıma geldi. Silinmiyor, biçimlendirilmiyor. PC yi kasıyor. Dosyalar açılmıyor.

Yeni windows kurulumu ile bu sorunu hallettim. Yani şöyle.

Windows kurulumu için açtığında mavi ekranda ''C yerel disk, D yerel disk ve senin hafıza kartın ise 'E' yada 'F' olarak görünecektir. Hafıza kartının göründüğü kısıma gelip. Klavyeden 'D' tuşuna basıyorsun. Zaten orada açıklamalarıda var. 'D' tuşu bölümü sil tuşudur. Basıyorsun bölüm siliniyor. Sonrasında klavyeden 'C' tuşuna basıyorsun bölüm oluştur diyorsun ve oluşturuyorsun. Enter tuşuna basarak windowsu yüklemeye başlıyorsun hafıza kartına. Yüklemeden önce. Sarı bir doldurma çubuğu çıkacak işte o esnada hafıza kartının içini siliyor pc. Dolduktan sonra pc ni resetleyebilirsin.

Sonrasında normal açılıyor pc açıldıktan sonra hafıza kartını biçimlendiriyorsun ve kullanmaya başlıyorsun.

Yalnız şunu söyliyim. Böyle bir durum olmuşsa eğer. Muhakkak bir müddet sonra tekrar aynı durumu yaşayacaksın. Düzelmiyecek sadece geçici çözüm olacak. Garantisi varsa değiştirmeni tavsiye ederim..

Benim bilgilerim bu yönde belki tamamen düzelen yöntemi vardır. Paylaşırlar bende öğrenmiş olurum..
  3. Safkan Dişi

Safkan Dişi KatışıksıZ.

Konular:
    6.536
    Nereden:
    ﺍسطانبول
    Evet virüs oldugunu düşündüm bende. .
    Gider nokia shop u basarım yeminle .Daha 2 aylık telefon.
    Olmuyor ya sinirden takmadım birdaha.
    Bilgisayarımı acmıyor zaten o yüzden takmadan önce actım bu sefer koskoca dikkat levhası gibi işaret cıkıyor E de. yani hiçbir şekilde düzenleme yapamıyorsun.
  4. Classiic

Classiic Buda geçer ya/hu

Konular:
    514
    Nereden:
    Eskişehir
    2 aylıksa hiç uğraşma o zaman derim. Değiştir hafıza kartını (:
  5. Safkan Dişi

Safkan Dişi KatışıksıZ.

Konular:
    6.536
    Nereden: