gülmek isteyenler gelsin:D

Konu, 'Fıkralar' kısmında NeFeR-i TüRk tarafından paylaşıldı.

1. NeFeR-i TüRk

NeFeR-i TüRk Pasif yorumcu

Konular:
    646
    Nereden:
    Samsun

Temizlikçi bir kadın dışardan ilkokul diploması almak için sınava girer. Tabiat bilgisi soruları ve cevapları şöyle: Soru : Mide ne iş yapar? Cevap : Sindirim yapar, yediklerimizi öğütür. Soru : Akciğer ne iş yapar? Cevap : Solunum yapar. Bizi yaşatır. Soru : Kalp ne iş yapar? Cevap : Dolaşım yapar. Soru : Beyin ne iş yapar? Cevap : Bizim apartmanda kapıcılık yapar...

Temel çok para kazanmış. Ailece lüks bir lokantaya gitmişler. En pahalı şarabı seçip ısmarlamış.
    - Garson “ Hangi yıl tercih ederdiniz, diye sorunca,
    - Temel “ Pi mahzuru yoksa hemen isteyrum.”

Temel bir gün kahveye girmiş. Üstü başı yırtıkmış. Ne oldu diye sormuşlar.
    -Temel: "Kaynanamı gömdük."diye cevap vermiş.
    - Kahvedekiler: "İyi de bu halin ne?"
    -Temel: "Biraz direndi de

Temel bir gün Japonya`dan bir gözlük alır,gözlükte ne gözlük..Takınca karşıdaki kişileri elbisesiz gösteriyor,takıyor karşıdaki elbisesiz,çıkartıyor elbiseli..İyi der Fadimeye süpriz yaparım diye düşünür,eve gelir gözlügü takar,Fadimeyle Sütcü çıplak,çıkarır Fadime ile sütçü yine çıplak,tekrar takar,çıkarır..Fadime sorar ne oldu diye."Sorma fadime "der,"bir gözlük almıştım ama hemen bozuldu mübarek"...

Dursun Amerikaya gitmiş ve çok zengin bir adam olmuş ve Temele sende gel demiş.Temelsormuş ben orada ne işyaparım diye.Buranın taşı tprağı para demiş.yerdeki paraları toplasan yine yeter demiş.Temel binmiş uçağa Kenedy havaalanına inmiş.uçaktan inmiş ve yürümeye başlamış.birde bakmış ki yerde 10000 dolar.Ulan ilk günden işemi başlanır demiş.parayı almadan devam etmiş.

Temel,karısının cenaze töreninde bulunluyordu.Tabut tam toprağa verilirken civardaki bir fabrikanın düdüğü ötmeye başlamazmı!...Temel yanındakilere bir şey demeden şöyle bir doğruldu ve mezarlığın kapısına doğru yürümeye koyuldu. Akrabalar gözlerine inanamayarak,''Ne o,bugün çalışacak mısun yoksa?''diye sordular. Temel gayet sakin cevap verdi: ''Önce iş,sonra çeyif!''

Temel'in canı çok sıkılıyormuş. Yunan'a bir ıslık calmış elleriyle "Havacı mısın?" işareti yapmış, Yunan aldırmamış.Bir ıslık calmış elleriyle "Karacı mısın?" işareti yapmış, Yunan aldırmamış. Bir ıslık daha çalmış "Denizci misin?" anlamında yüzme işareti yapmış, yunan aldırmamış. Bir ıslık daha çalmış. El haraketi yaparak "Topçu musun?" demiş, yunan aldırmamış. Bir ıslık daha calmış "Gözcü müsün?" anlamında dürbün işareti yapmış, yunan aldırmamış. Nöbetler değişmiş sıra yine Temel'le Yunan'a gelmiş. Yunan'a hadi sınıra git demişler yunan da:
    - "Ben oraya gitmem. Orada bir deli türk askeri var, bana hava kararınca yüzerek gelip sana bir koyacam gözlerin fırlayacak diyor.."
    x_panter_x bunu beğendi.
  2. EyyLem

EyyLem Pasif yorumcu

Konular:
    102
    Nereden:
    İzmir
    Güzeldi..Tskler...

Sayfayı Paylaş