Estetik kurbanı Şehide'ye anma

Konu, 'Genel Sağlık' kısmında Valeria tarafından paylaşıldı.

 1. Valeria

  Valeria Pasif yorumcu

  Kayıt:
  21 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  57.199
  Konular:
  24.874
  Beğeniler:
  2.443
  Nereden:
  İzmir
          

  HATAY’ın İskenderun İlçesi’nde karnındaki doğum izini yok etmek ve karın yağlarını aldırmak için estetik ameliyat olduktan 2 gün sonra yaşamını yitiren 2 çocuk annesi 37 yaşındaki Şehide Avcı, ölümünün birinci yıldönümünde yakınları tarafından mezarı başında anıldı. Eşinin ölümüyle ilgili dava açan 41 yaşındaki İsa Avcı, sorumluların cezalandırılmasını istedi.

  Muradiye Mahallesi'nde oturan ve 2'nci çocuğunu 1996'da sezaryenle dünyaya getiren ev hanımı Şehide Avcı, karın bölgesinde kalan ameliyat izini sildirmek ve karnında biriken yağları estetik ameliyatla aldırmak için İskenderun Özel Renin Tıp Merkezi'nde bıçak altına yatmıştı. 10 Aralık 2006'da yapılan ameliyatla Avcı'nın karın bölgesindeki yağlar alınmış, sezaryen izleri yok edilmişti. Ameliyat sonrası servise alınıp, doktorun isteğiyle yürütülmek için yatağından kaldırılan, ancak bir adım attıktan sonra fenalaşıp, eşinin kucağına yığılan Avcı'ya ilk müdahaleyi Dr. Atilla Ersoy yapmış, ardından sevk edildiği İskenderun Körfez Devlet Hastanesi'nde 12 Aralık 2006'da yaşamını yitirmişti.

  Güzel görünme uğruna canından olan Avcı'nın Suudi Arabistan'da işçi olarak çalışan eşi İsa Avcı, tıp merkezi ile Dr. Atilla Ersoy hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Yapılan soruşturma sonunda İskenderun Asliye Ceza Mahkemesi'nde, tıp merkezi yönetimi ve doktor Ersoy hakkında ‘görevi ihmal’ suçundan dava açılmıştı.

  Estetik ameliyattan 2 gün sonra yaşamını yitiren Şehide Avcı'nın ölümüyle ilgili dava devam ederken, eşi, çocukları ve yakınları, birinci ölüm yıldönümünde onu mezarı başında andı. Davanın sonuçlanmamasının kendilerini üzdüğünü söyleyen İsa Avcı, “Eşim mezarında rahat değil. Bir an önce davanın sonuçlanmasını bekliyoruz. Adli Tıp Kurumu yetkilileri mezarı da açıp, gerekli verileri almıştı. Rapor henüz çıkmadı. Belki bu rapor ışığında dava sonuçlanacak. Acımız dinmedi, eşimin ölümünü kabullenemiyoruz. Suçlular cezasını bulsun, eşim rahat uyusun” dedi.

Sayfayı Paylaş