1. Yorumla.Net Satılıktır!
  Yorumla.net forumları, 11 Haziran 2006 da kurulmuş ve zaman içerisinde günlük 100 Bin tekil ziyaretçiye kadar ev sahipliği yapmış şekilde, kendisine sahip çıkabilecek ve eski günlerindeki aktifliği yakalatabilecek yeni sahibini arıyor. Bilgi ve teklifleriniz için: iletisim@yorumla.net adresine mail atınız.

EFSANE DİZİ BİZİMKİLER '' Bizimkiler'e ne oldu? ''

Konu, 'Yerli Diziler' kısmında DHeMLy-CHaY tarafından paylaşıldı.

 1. DHeMLy-CHaY

  DHeMLy-CHaY Süper aktif yorumcu

  Bir dönemin efsane dizisi ' Bizimkiler' in oyuncuları şimdi ne yapıyor?


  < Resme gitmek için tıklayın >
  [SIZE=-1] [SIZE=-1]

  EFSANE DİZİ" BİZİMKİLER"

  14 yıl, kesintisiz olarak Türk televizyonlarında yayınlanmış, birkaç istisna dışında, yayınlandığı günlerin hep birincisi olmuş, izleyicinin en beğendiği, en çok ve en uzun süreyle izlediği dizi olma rekorunu elinde tutmuştur.

  Dizinin yayından kaldırılmasının ardından bazı oyuncular büyük bir boşluğa düştüler. İşsizlik ve çeşitli hastalıklarla mücadele günleri başladı ve ardı ardına bir dönemin en tanınan ve sevilen oyuncularının 'dram' haberleri ekranlara gelmeye başladı.

  GÜZİN ÖZİPEK(BABANNE)

  'Bizimkiler'dizisinin 12 yıl boyunca saygın ve sevecen babaannesi Leyla Hanım'ı başarıyla canlandırdı. Ünlü oyuncu lenfbezi tümörüne ve solunum yetmezliğine yenik düşerek 13 Ağustos 2000 tarihinde 75 yaşında aramızdan ayrıldı.

  Yaman Okay

  Şükrünün karısı Nazan'ın bir baltaya sap olamamış ağabeyi Nazım rolündeydi. Yaman Okay 1993 yılında yaşamını yitirdi.

  ERCAN YAZGAN(KAPICI CAFER)

  " Buyruuuun" sözleri ve üzerinden yıllarca çıkartmadığı gömleğiyle dikkat çeken Ercan Yazgan,uzun süredir tedavi görüyor.Bir ara 40 kiloya kadar düşen ünlü oyuncunun şu anda sağlık durumu iyi.

  ATILAY ULUIŞIK(ALİ)

  Atılay Uluışık ise, diziye 11 yaşında bir çocuk olarak başladı. Televizyon izleyicisinin gözünün önünde büyüyen Uluışık, kısa bir süre önce de evlendi. Atılay aynı zamanda Matematik Mühendisi.

  ERDAL ÖZYAĞCILAR

  Dizide Şükrü'yü canlandıran Erdal Özyağcılar, aynı karekterle anılmak istemediği için rolünü Savaş Dinçel'e devretmişti.Ünlü oyuncu şu anda yine büyük bir ilgiyle izlenen Elveda Rumeli adlı dizide oynuyor.

  SAVAŞ YURTTAŞ

  Dizide 'yengeç' lakabıyla tanınan Savaş Yurttaş, Nisan 2002'de kansere yenik düştü.

  ORHAN ÇAĞMAN

  Evin büyükbabası Hüsnü rolündeki Orhan Çağman 1997'de vefat etti.

  UĞURTAN SAYINER

  Dizinin en renkli karakterlerden biri olan ve sürekli pencereden " Benim adım Cemil" diye bağıran Uğurtan Sayıner şu anda zor durumda. Dizi bittikten sonra iş bulamayan ve ailesi tarafından terk edilen Sayıner, hala bir otel odasında zor şartlar altında yaşamını sürdürüyor.

  AYTON SERT

  1997 yılında bir beyin ameliyatı esnasında kaybettiğimiz sanatçı, dizide Davut Usta'nın dükkanına çıkma malzeme taşıyan, el arabalı bir garibanı canlandırmıştı.

  ÖZGE ÖZBERK

  Dizide uzun süre Ali'nin bir dargın bir barışık yaşadığı sözlüsü Zeynep'i canlandıran Özge Özberk,daha sonra BKM'ye dahil oldu. Çemberimde Gül Oya dizisiyle yıldızı parlayan,Özberk GORA'da rol aldı. Genç oyuncu şu anda sektörün en çok aranan yeteneklerinden biri.

  SAVAŞ DİNÇER

  Yine dizinin en önemli karakterlerinden olan Şükrü'yü canlandıran Savaş Dinçel de 20 Aralık 2007'de bir kalp krizi sonucunda aramızdan ayrıldı.

  GÜLER ÖKTEN

  Doktor Türkan'ı oynayan Güler Ökten,efsane diziden sonra bir çok dizi ve sinema filmde rol aldı. Başarılı oyuncu bugünlerde yine efsaneye dönüşen Yaprak Dökümü'nde 'Cevriye Kaynana'yı başarıyla canlandırıyor.

  OKTAY SÖZBİR

  "Sus iblis kırarım boynuzunu ha!" "Halil Pazarlama" Halil" sözleriye hatırladığımız Oktay Sözbir, Şubat 2006'da aramızdan ayrıldı.

  ERDİNÇ DİNÇER

  Dizinin meraklı muhasebe müdürü Ergun'u canlandıran Erdinç Dinçer'in diziden sonra hayatı kolay olmadı. Uzun süre işsiz kaldı ve bir süredir siroz hastalığıyla mücadele ediyor.

  LATİFE SARUHAN

  Sabri Bey'in kayınvalidesini canlandıran Latife Saruhan 2001 yılında aramızdan ayrıldı.

  MEHMET AKAN

  Huysuz ve cimri apartman yöneticisi Sabri bey yani Mehmet Akan 2006 yılında aramızdan ayrıldı.

  UMUR BUGAY

  On üç yıl aralıksız devam eden efsane dizi 'Bizimkiler' ile 'Türk TV'lerinde en uzun süre devam eden dizi' rekorunu kıran Umur Bugay'ın işleri çok iyi gitmedi. Bugay'ın son dizisi 'Şölen', ilk bölümün ardından yayından kaldırıldı. Dizinin ömrünün sadece bir bölüm olmasına kızan ünlü yapımcı da mesleği bıraktı!

  Haber: hurriyet.com.tr
   
  keLebek* ve Trakonya bunu beğendi.
 2. Trakonya

  Trakonya Süper aktif yorumcu

  Koskoca kadrodan kalan dört beş kişi onlarında sadece 2 si ayakta kalmış.
   
 3. SpooK

  SpooK Süper aktif yorumcu

  ne izlerdim ya..
  hele ki yaz sezonunda yazlıklarına gidişleri karpuz kamyonundan karpuz kırıp yemeleri :(
   
 4. GARDAŞ

  GARDAŞ Pasif yorumcu

  oyuncuları ben doğmadan ölmüş :D
   

Sayfayı Paylaş