Çok bilinmeyen 3 tarayıcı!

Konu, 'Bilim ve Teknoloji Haberleri' kısmında Safkan Dişi tarafından paylaşıldı.

 1. Safkan Dişi

  Safkan Dişi ahBirDiliOlsadaBir Konuşsa

  Kayıt:
  22 Ocak 2008
  Mesajlar:
  103.887
  Konular:
  6.536
  Beğeniler:
  3.441
  Nereden:
  İslambol
          
  İsmi az duyulmuş 3 harika web tarayıcısı.
  Chrome, Firefox, IE ve Opera'dan başka tarayıcı denemediyseniz, bu 3 tarayıcıya mutlaka şans verin!

  Popüler web tarayıcıları internette sorunsuzca gezmenize, Facebook'da dolaşıp Gmail'de e-postalarınızı okumanıza, banka hesabınızda göz gezdirip alışveriş yapmanıza ve çok daha fazlasına izin veriyor olabilir. Peki Firefox, Chrome, IE ve Opera dışında en son ne zaman farklı bir tarayıcıya şans verdiniz? Size tanıtacağımız ismi çok duyulmamış 3 web tarayıcısından bir tanesi, ihtiyaçlarınızı popüler tarayıcılardan daha iyi karşılayabilir.

  Maxthon

  Maxthon, sayfaları Chrome'dan yüzde 200 daha hızı taradığını iddia edebilecek kadar gelişmiş bir web tarayıcısı. Güvenlik özellikleri ve sunduğu işlevlerle önde gelen web tarayıcılarına rakip olabilecek kadar iyi olan Maxthon'u daha önce hiç denemediyseniz, bunu yapmanın zamanı gelmiş olabilir.

  Tarayıcıdan gelen tüm sesleri kapatma, fare hareketleri ve ekran görüntüsü alma gibi işlevlerle gelen Maxthon'u eklentilerle daha da zenginleştirebilirsiniz.

  Midori

  Web tarayıcılarının gereksiz derecede ağır olduğunu düşünüyorsanız, sadece en temel işlevleri sunan Midori size göre. Arayüz olarak GTK'den faydalanan Midori, web sayfalarını WebKit ile işliyor ve açık kaynak kodlu.

  Midori, eklentilerle genişleme olanağı sunsa da bulabileceğiniz eklenti sayısı oldukça kısıtlı.

  Sisteminizin işlemci gücü ve RAM miktarı düşükse, en iyi performans için Midori'yi kullanabilirsiniz.

  SlimBoat

  Firefox, Internet Explorer, Chrome gibi web tarayıcılarının tank gibi ağır, ancak Midori'nin de çok zayıf olduğunu düşünüyorsanız, işlevler ve ağırlık arasındaki dengeyi iyi bir biçimde kuran SlimBoat'ı tercih edebilirsiniz.

  Çabuk başlayan bir web tarayıcısı olan SlimBoat, sayfaları çabuk işliyor, yüksek bir güvenlik ve reklam engelleme, açılır pencere engelleme, özel gezinti, otomatik form doldurma, popüler web hizmetleriyle entegrasyon gibi hizmetler sunuyor.

  SlimBoat'un tek dezavanajı, eklentiler yoluyla genişletilememesi.

Sayfayı Paylaş