Bir Uyuşturucu Bağımlısının Sonu

Konu, 'Hayata Dair' kısmında GökçeN KıZ tarafından paylaşıldı.

1. GökçeN KıZ

GökçeN KıZ Pasif yorumcu

Konular:
    946
    Nereden:
    Ankara

BURÇİN BİRCAN :
    20 yaşında uyuşturucudan ölen Burçin Bircan, günlüğünün son satırlarında "Yatacak yerim yok, kokuyorum. İyice çirkinleştim. Tanrım bir kurtarıcı gönder" diye yalvarıyor
    Mezarlıkta cesedi bulunan 20 yaşındaki yüz güzeli Burçin Bircan, tuttuğu günlükte adeta kendisini ölüme götüren süreci anlatmış. Burçin Bircan'ın 20 Ekim 2003'ten yeni yılın ilk gününe kadar yazdığı "Ölüm hikâyesi" şöyle:

20 EKİM: ESKİ BURÇİN GİTTİ
    "Hangi aydayız, ayın kaçı bilmiyorum. Yıllar sonra pis bir eroinmanım. Kimin yanında yerim olabilir ki? Banu öğrendiğinde evi terk etmemi istemiş. Melike telefonlarıma çıkmıyor. Sokaktayım. Evden kaçalı 5 yıl oldu. Kötü krizler atlatıyorum. Hastayım, saat öğleden sonra 3 suları. 4 - 5 gibi Recep'le (Recep Duman, uyuşturucu satıcısı) buluşacağım. İnşallah beni tedavi edecek. Ailem yıllardır 'Bu senin hayatın, kararını ver' deyip duruyordu. Şimdi 20 yaşındayım. Bana 'Geri gel, Deniz'le evlen, kurtul' diyorlar. Artık çok geç annecim, babacım. Artık o küçük, mutlu, hayatı seven Burçin yok."
    25 Ekim: "Arkadaşlarım Beşiktaş'ta ev tutmuş. Ne resimlerimden, ne gönderdiklerimden haber gelmedi. Önder eve kabul eder sanıyordum ama maalesef beni çok beğeniyor. Favorisi olduğumu söylüyor."

4 KASIM: BEŞ PARASIZIM
    "Yine evim yok. Sokaktayım, yani her gün banyo yapacak bir yer arıyorum. Haftada bir kez yıkanıyorum. Onu da yapabilirsem. Tam eroinman oldum. Yıllardır kurtulmak istiyorum. Ailemi aradım. Ama onlar beni kabul etmediler. Tek istedikleri Deniz'le evlenmem. Eroinmanım, o çocuğu da kirletemem. Bu yüzden ondan uzak duruyorum."
    "Evim yok. Bir işim de. Param da yok, sevgilim de. Hiçbir şeyim yok. Bütün eşyalarımı, bilgisayarıma kadar sattım. Sadece tablolarım ve giysilerim Burcu'nun deposunda. En samimi arkadaşım, dostum. Banu bile beni istemiyorsa işim bitti demektir. Geçenlerde Taylan aradı ve beni evinin kapısından kovduğuna pişman olduğunu, yanıma gelmek istediğini söyledi. Evim olmadığı için ona gel diyemedim. Cavidan hâlâ pasaportumu vermemekte ısrarlı. Annemi arayıp İzmir'e dönmek istediğimi, orada çalışıp evimizde kalmak istediğimi, sokakta kaldığımı söyledim. Ama babam inatla kabul etmiyor."
    "Herkes oruç tutuyor, herkes ailesiyle orucunu açıyor. Bazen reklamları izlerken, ailemle sahura kalktığımız günler aklıma geliyor. Boğazıma yumruk tıkıyorlar sanki, lanet olsun. Çıkıyorum şu b..tan yaşantıdan. Üstüm başım leş gibi. Kaç haftadır üstümde aynı kıyafetler var, utanıyorum. Gece kulübe bile gitmiyorum, acayip çirkinleştim, zayıfladım, kendimden nefret ediyorum. Bazen annemi istiyorum. Ona sarılmak, koklamak, dokunmak. Ama yok, kim bilir nerelerdedir? Tanrım bana öyle birini yolla ki, beni kendimden bile çok sevsin, elimi tutsun. Beni bu pislikten çıkarsın."

14 KASIM: HER ŞEYİMİ SATTIM
    "Bilgisayarım, cep telefonum, param, kameram, her şeyimi eroin almak için sattım. Beni bu pisliğe alıştıran, Nedim (Doğan) pisliği, şimdi benden daha mutlu ve ailesiyle... Kurtulmak ve yeniden mankenliğe başlamak istiyorum. Çok mutsuzum. Sebebi, ben Burçin Bircan'dım. Türkiye birincisi olup sonra Dominik Cumhuriyeti'nde dünya üçüncüsü seçildikten sonra bu iğrenç, beş kuruşluk insanların şiddetine maruz kalmam haksızlık!
    Bir yere gelmiş olmama rağmen, nasıl oluyor da ben bir b.. yapamıyorum? Tabii her şey o pislik kadın Cavidan Kutlu yüzünden. Ona ömrümün sonuna kadar beddua edeceğim. Allahım, Ramazan gününde diliyorum ki, bir anda her şey tersine dönsün ve inanılmaz bir yükselişe geçeyim."

1 OCAK: SON YAZI...
    "Balıklı Rum'da geçen 20 günün sonunda Önder beni çıkardı. Dün yeni yıldı, beni Müge'nin evine bıraktı. Beni Balıklı Rum'a yatıran Önder, artık başımın çaresine bakmam gerektiğini söyledi."
    Bircan, bu yazıdan yedi gün sonra, Kozlu Mezarlığı'nda, kolunda iğne delikleriyle ölü bulundu.

'Nasıl bu hale düştüm?'
    Kozlu Mezarlığı'nda kolunda iğne delikleriyle ölü bulunan 20 yaşındaki Burçin Bircan'ın günlüğünde, yaşadığı çaresizlik hemen hissediliyor. Ne gidecek yeri ne de parası olan Burçin, bu hale düşmesini de haksızlık olarak nitelendiriyor. Kendisini Nedim Doğan'ın uyuşturucuya alıştırdığını da yazan Burçin, "Her şeyimi sattım. Hep o Nedim pisliği yüzünden" diyor ve onun ailesiyle mutlu olmasına isyan ediyor.

Hastanede de günlük tutmuş
    'Dünya iyisi bir adam yatırdı beni buraya, çok zengin ama bir o kadar da gönlü cıvıl cıvıl bir insan' diye başlıyor Bircan'ın hastane günlerini anlattığı günlüğü... Balık Rum Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde yılbaşı öncesi yaşadığı anıların arasına uyuşturucuyla ilgili şu çarpıcı satırlar da yer alıyor: "Neler dönüyor burada, eroin getirtenleri mi dersin, hap getirtenleri mi dersin, esrar getirtenleri mi! O kadar yasa varken nasıl becerdiklerini ben bile anlamıyorum. Hemen bir sigara yakıyorum." Yurtdışından bile tedavi için gelenlerin olduğunu aktaran Bircan, gelme nedenini komik bulduklarını ise şöyle anlatıyor: "Kiminin gelme amacı çok komik. Adam buraya gelip kanını temizletip çıktığında daha iyi kafa yaşasın diye gelmiş! Süper ya! Böyle adamlar hâlâ yaşıyor demek ki!"

İKİ ÜÇ YIL ÖNCESİNİN YÜZ GÜZELİ, ŞİMDİNİN UYUŞTURUCU MÜBTELASI,PARA KARŞILIĞI VÜCUDUNU SATAN VE BİR GECE MEZARLIK YANINDA CESEDI BULUNAN ÇAĞDAŞ HAYAT(!)'IN KURBANLARINDAN BİRİ:Adli Tıptan gelen ön rapor dehşet verici. Büyük bir olasılıkla Burçin Bircan canlı canlı ölüme terk edilmiş. Yani Kozlu Mezarlığı'na getirilip atıldığında henüz yaşıyormuş genç Burçin. Bunu yumuşak topraktaki sürüklenme izlerinden, giysilerinin arkasındaki sıvanmış çamurdan ve bu sırada yukarı doğru sıyrılan gömleğinden anlıyorlar. Ayrıca kızın tırnaklarını çamura geçirip, çırpındığı ve olduğu yerde debelenerek can verdiği ihtimali de yüksekmiş bu yüzden. Kim bu motosikletli :genç Sızan bilgilere göre Burçin Bircan son haftalarda motosikletli ve uzun saçlı bir gençle birlikteydi. Bu genç, Bircan'a hem uyuşturucu hem de madde temin etmek için gereken parayı bulacağı seks partnerleri sağlıyor ve komisyon alıyordu. Bazı görgü tanıkları ölüm olayının olduğu gün Burçin'i bu gençle birlikte gördüklerini belirtti.Çöpsakal Nedim :
    Yine edinilen bilgiler arasında Burçin Bircan ve şu an cezaevinde olan sevgilisi Orhan Aras'ın içinde bulunduğu kadronun lideri olarak Çöpsakal Nedim adlı bir başka gencin daha arandığı anlaşıldı. Dudaklarının altında üçgen şeklinde küçük bir sakal parçası olduğu için Çöpsakal Nedim olarak çağrılan bu gencin eski bir sabıkalı olduğu, 2 yıl önce üzerinde çok sayıda ecstacy hapı yakalattığı, 8 ay cezaevinde kaldığı anlaşıldı. Cinayet masası ve narkotik dedektiflerinin 2 gündür her yanda baskınlar yaparak aradıkları Çöpsakal Nedim'in memleketi olan Mersin'e kaçtığı belirlendi. Burçin Bircan'ın yarışma kazandıktan sonra verilmesi gereken ödüllerini vermeyip, üzerine yatmakla suçladığı bir organizatör. Burçin'in son röportajlarında "Benim bu hale gelmemin sebebidir" demesini ihbar kabul eden emniyet birimleri savcılığın da bilgisi dahilinde Cavidan Akyol'u şubeye davet edip uzun uzun sorguladılar. Bu arada Burçin'in uzun süre Akyol'un asistanı olan yine uzun saçlı, sırtı boydan boya dövmeli bir gençle de ilişkisi olduğu, ortak arkadaşları olan bir transseksüelle hep birlikte bazı paralı seks alemlerine katıldıkları öğrenildi. Talihsiz bir kadın :
    Bu arada Cavidan Akyol'un eşi Süha Kutlu'nun da yıllar önce yine bir uyuşturucu aleminde aşırı dozdan öldüğü, yanındaki iki kız kardeşten Esrahan'ın ise halen AMATEM'de (Alkol Ve Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi) yattığı anlaşıldı. Süha Kutlu Ahu Tuba'nın da ilk eşi olarak ünlenmiş bir playboydu. Ta o zamanlarda bile narkotik polisinin şüpheliler listesinde olan Kutlu birkaç kez gözaltına alınıp, delil yetersizliğinden serbest bırakılmıştı...!
    erhab ve che_bjk bunu beğendi.
  2. che_bjk

che_bjk Yeni yorumcu

Konular:
    16
    Nereden:
    Diğer
    Yazık ya gerçekten. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.
    Ne oldum değil, ne olacağım demeli insan ...
  3. 4NirvanA

4NirvanA Pasif yorumcu

Konular:
    3.731
    İşkembe devrede.

Sayfayı Paylaş