Benim Annem Bir Melek (Star Tv)

Konu, 'TV Programları ve Eski Diziler' kısmında DHeMLy-CHaY tarafından paylaşıldı.

1. DHeMLy-CHaY

DHeMLy-CHaY Süper aktif yorumcu

< Resme gitmek için tıklayın >

Bir gelin-kaynana hikayesi...
    Bir aile komedisi...
    Hepimizin ki gibi: Benim Annem Bir Melek!!!...

Ev hanımı Anne Neriman(Oya Başar); emekli dolmuş şoförü baba Cahit(Tarık Ünlüoğlu); baba mesleğini devam ettiren ve hala ailesiyle yaşayan büyük çocuk Metin(Şehsuvar Aktaş); karşı dairede oturan küçük oğlan Çetin(Ali Sunal); Çetin’in eşi Ece(Dolunay Soysert); Çetin’in patronu Hayrunisa Hanım (Nilgün Belgün); Metin’in nişanlısı Nalan (Ayçin İnci); Metin’in dolmuş durağının kahyası Bir-İki Sami (Bahtiyar Engin); dolmuş şoförü Artiz (Ufuk Özkan) ile çok eğlenceli bir hayatın penceresi açılacak...

Cadılığına çok cadı, ama bir o kadar da tatlı bir kaynananın etrafında; kocaman, mutlu ve çok komik bir aile!

"Benim Annem Bir Melek" atv'de başlıyor!

Oyuncu Kadrosu
    Oya Başar
    Tarık Ünlüoğlu
    Dolunay Soysert
    Ali Sunal
    Şehsuvar Aktaş
    Nilgün Belgün
    Ayçin İnci
    Bahtiar Engin
    Ufuk Özkan

Senaryo
    Vasıf Küçükoruç

Yönetmen
    Hakan Algül

Yapımcı
    BKM
    Nemesis bunu beğendi.
  2. DHeMLy-CHaY

[FONT=Tahoma, Times New Roman, Times, serif]Matbaa kokulu dizi

Böyle giriş yaptım çünkü yapılan espri hoşuma gitti. "Benim Annem Bir Melek"te Metin sabah gazete okuyamadığından şikâyet ediyor.

[SIZE=-1]

Annesi yani Oya Başar izin vermiyormuş. Matbaa kokusu masaya siniyor diye. Bu güzel bir ayrıntı. Öyle kolay kolay akla gelmez. Bu işi bilen biri bulabilir. Dizide benzer hoş laflar oluyor. Zaman zaman dizi mayhoşlaşıyor sonra birden kendini toparlıyor.

Metin'in nişanlısı Nalan rolünde Ayçin İnci bu dizideki son favorim. Zor roldür "aptal kadın" rolü. Yani baştan komik unsur olarak ortaya çıkıyorsun. Bu elbise giydiriliyor. O açıdan güldürebilmesi kolay değil. Ayçin İnci bunu başarıyor.

Sina Koloğlu / Milliyet
  3. DHeMLy-CHaY

[FONT=Tahoma, Times New Roman, Times, serif]Dizilerde ekonomik sebepten oynuyorum

'Benim Annem Bir Melek'te dolmuş şoförü Metin'i canlandıran Şehsuvar Aktaş, asıl işinin tiyatro olduğunu söyledi. Tiyatrotem'in kurucusu Aktaş yenilik peşinde olduğunu da anlattı..

atv'nin gelin-kaynana çatışmalarını komik bir dille anlatan 'Benim Annem Bir Melek' isimli dizisinde minibüs şoförlüğü yapan Metin rolünü canlandıran Şehsuvar Aktaş, dizilerde tiyatrosuna maddi destek sağlamak için oynadığını söylüyor. Ortaokul yıllarında amatör olarak tiyatro sahnesine çıkan, ilk tiyatro deneyimini Moliere'nin 'Zoraki Hekim' oyununda yapan oyuncu, 2000 yılında tiyatrocu eşi Ayşe Selen ile Tiyatrotem'i kurdu. Yurtdışında birçok festivale katılan, dünyaca ünlü birçok eseri çevirerek yeniden sahneleyen Şehsuvar Aktaş, sit-comlarda tiyatronun tadını az da olsa bulabildiğini ama aynı tadı almanın zor olduğunu söyledi.

* Yaz tatili bitti, dizinin yeni sezon çekimleri başladı. Nasıl gidiyor?
    Çekimler çok iyi gidiyor. Sanki iki ay ara vermişiz gibi değil, iki gün ara verilmiş, kesintiye uğramamış gibiydik. Huzurlu, sakin ve neşeli bir setimiz var. Dolayısıyla herkes neşeyle çalışıyor.

* Nasıl tepkiler alıyorsunuz?
    Olumsuz tepki olmuyor. Çok büyük, düşündürecek, 'Ya biz bunu tekrar bir gözden geçirelim' dedirtecek tepkiler almıyoruz.

* Dolmuş şoförünü canlandırıyorsunuz. Dolmuş şoförleriyle ilginç diyaloglarınız oluyor mu? Role hazırlık süreciniz oldu mu?
    Uzun uzun dolmuş şoförleriyle sohbet edeyim, ahbaplık kurayım gibisinden bir şey olmadı. Ama zaten sürekli toplu taşıma araçlarına biniyorum. Oradan gözlemlediğim kadar, zaten doğal olarak sohbetler oluyor.

AİLEYLE AYNI EVDE YAŞAMAK ZOR!

* Diziye baktığımız zaman, küçük kardeş aileye kapı komşusu... Siz, ailenizle birlikte yaşamak ister misiniz?
    Artık yaşanmıyor. Yaşaması zor! Eskiden evler büyükmüş tüm aile, anne, baba, gelin, damat, torun bir evde yaşayabiliyormuş. Biraz da o zamanın ekonomik koşulları bunu gerektiriyordu. Günümüz için bunun kolay olacağını sanmıyorum. Annem de sürekli benim evin içinde dolanmamı ya da başkalarının dolaşmasını ister mi; hiç sanmıyorum.

* Tiyatrodan dizi oyunculuğuna geçişiniz nasıl oldu?
    1989 yılında televizyon işleri yapmaya başladım. Sonra 1995'te ara verip, 2000 yılında tekrar başladım. Tiyatrodan diziye geçiş diye bir şey yoktu. Tiyatro hep devam ediyordu. Ama 'Neden dizi yapıyordunuz?' derseniz, en büyük gerekçesi ekonomik sebeplerden dolayı. Ek işler yaparak geçinmek söz konusu... Tabii ek iş deyince, insanlar alınmasın. Birkaç iş birden yaparak. Şu anda hayatımda tiyatro ve dizi birlikte gidiyor. Ama tabii ki tiyatro benim asıl işim.

* Sit-comlarda tiyatronun tadını bulabiliyor musunuz?
    Evet bulabiliyorum. Burada özellikle bu hikâye için kurulmuş mekanlar var. Sesli ve iki kamera ile çekiliyor. Çok fazla kesintiye uğramıyor. Bu anlamda tiyatroya daha yakın. Aynı tadı vermesi o anlamda birbirinin yerini tutamaz gibi... Tiyatro, seyirci karşısında canlı sahne üzerinde yapılan bir gösterim ve seyircinin karşısında yapıyorsun. Burada kameralar var, yönetmenler var. Seyircinin o anki tepkisini tartmanız mümkün değil! O anlamda tam olarak tiyatronun tadını verdiğini söyleyemeyiz. Dramaya kıyasla sit-com tiyatroya daha yakın...

BENİM ASIL İŞİM TİYATRO

* İlk oyununuzu hatırlıyor musunuz? Ve o oyun hayatınıza nasıl yön verdi?
    Ortaokul son sınıftaydım. Moliere'nin 'Zoraki Hekim' oyununda oynadım. Amatör olarak bir dönem okul içinde ve okul dışında tiyatro yaptım. Ama ilk oynadığım oyundan sonra oyunculuk yapmaya karar vermedim. Tabii ki çok sevdim, çok hoşuma gitti. Tiyatrocu olmaya liseyi bitirmeye yakın karar verdim.

* Tiyatrotem'den bahsedebilir misiniz, nasıl kuruldu?
    Eşim Ayşe Selen ile kurduğumuz bir tiyatro. "Neden dizilerde oynuyorsunuz?" diyorsunuz ya, dizilerin bu anlamda mali olarak çok büyük katkısı oluyor. Tiyatrotem 2000 yılında kuruldu. O günden bu yana ayakta durmaya çalışıyor. Yurtdışında festivallere katılıyoruz. Tiyatrotem geleneksel türlerden beslenerek iş yapmaya çalışan bir topluluk. Bunların içinde anlatı, meddah, orta oyunu, gölge oyunu, Karagöz gibi mecraların birkaç oyunda illüzyona yakın teknikler kullandık. Daha çok anlatı ve gölge oyunu üzerine çalışıyoruz.

KARAGÖZ DEĞİL, HAYAL OYUNU

* Gölge oyunu deyince aklımıza Karagöz- Hacivat geldi...
    Tam olarak Karagöz oyunu değil, gölge oyunu, hayal oyunu diyebiliriz. Tabii Karagöz oyununun bir etkisi var. Daha çok tekniklerini, oyun yapısını, oynatılış biçimini kullanıyoruz. Bundan yola çıkarak kendi tasarladığımız, kendi yazdığımız hikâyeler ya da başka metinlerden yararlanarak tamamen o oyuna özgü tasarlanmış tasvirlerle gösteri yapıyoruz.

* Bu yeni bir şey mi?
    Bunu Türkiye'de sadece biz yapmadık. Bunu deneyenler tabii ki oldu. Gölge oyununu, Karagöz'ü o günün koşullarında yeniden çalışan insanlar oldu. Biz bu etkilerden günümüze ne kaldı diye yola çıkarak, bugün biz bununla nasıl iş yaparız diyerek yepyeni, çok modern bir şey yapmadık. Ya da buna yeni soluk getirmek gibi kaygımız olmadı. Sadece tiyatroda yapmak istediğimiz ya da oynamak istediğimiz oyunların metinlerini bunlarla birleştirebileceğimizi, böyle bir yol, böyle bir tarz tutturabileceğimizi gördük.

HAYATİ GÖK / SABAH

[FONT=Tahoma, Times New Roman, Times, serif]
  4. DHeMLy-CHaY

[FONT=Tahoma, Times New Roman, Times, serif]Sizin anneniz de melek mi?

Oya Başar ve o sert mimikleri... Yapımcılar, anne ve gelin ilişkisinin sitcom’unu yapmayı nasıl oldu da yıllardır atladılar. Çiğdem Bayraktar'ın yazısı...

[SIZE=-1] [SIZE=-1] TELEVİZYONGAZETESİ

Bazı bölgelerimizde töresel trajedilere dönüşen "kaynana"; statüsünü kadınlara daha sempatik gösterecek, erkeklere de deşifre edecek yapımların yalnızca güldürücü olması da gerekmiyor üstelik.

Toplumumuzun anne sözüyle dağılan evlilerinden doğan çocukların mutsuzluğunu gözönüne alırsak "Benim Annem Bir Melek"; sözünün çok da masumane olmadığını fark ederiz.

Hani, bildiği tek yemeği, omleti yaparken ‘hala annesinin margarinini kullanan’ erkeklere soruyoruz: Sizin anneniz de melek mi gerçekten?

Zira; birileri onlara, annelerinin dediği ve anlattığı gibi olmadığı halde bile iyi insanların var olabileceğini göstermeliydi.

Televizyon kim eleştirirse eleştirsin, siyasi partiler ve hükümetler gibidir; halkın uzantısıdır. Yani gölgesi, yani kültür denizindeki salıdır ve kesinlikle izleyicisinin nabzına göre verilir. Toplumların hak ettiği şekilde yönetilmesine benzer şekilde.

Benim Annem Bir Melek, müthiş bir senaryoya, harika esprilere sahip olmasa da Oya Başar’ın başarılı performansı, Dolunay Soysert’in mesleki birikimi sayesinde reyting sıralamasında gittikçe yukarılara tırmanıyor. Son kez baktığımda 7. sıraya kadar ilerlemişti. Bu da insanımızın hangi formda olursa olsun bu konuyu sevdiğini, ondan sıkılmayacağı anlamına geliyor.

Birbiri ardına paralel düşen yapımlar yapmaya alışkın televizyoncunlar bakarsınız yeni yayın döneminde yeni bir "Gelinim Olur Musun?";la karşımıza çıkıverirler. Neyse ki toplumsal vicdanımızda önemli bir yer tutan şu "kaynana"; meselesi başka ülkelerde de kaynayan kazanlara atılabiliyor. Bu konuda tek başımıza inatçı olmadığımızı gösteren bir gösterge bile mevcut. İçimizi rahatlatacağı yerde, sosyolojik bakımdan huzursuzlaştıran ortak payda adına "Gelinim Olur Musun?"; yarışmasının dışarıya satılan ilk ve tek Türk formatı olması da son derece şaşırtıcı.

Pek tabi bu konudan sıkılanlar da olacak bizim gibi. Ancak kafalar değişene kadar yapımların aynı yerden filizleneceğini bilmeleri gerek.

Bunca karışık ilişkinin temelinde hala böylesi basit bir dinamiğin yatıyor olması tuhaf değil mi? Çocuklarına melek olan anneler, eleştirdikleri gelinlerinin de bir anneden doğduğunu hatırlıyorlar mı harbiden? Onlar başka annelerin yetiştirme usullerine ve yetiştirdiklerine saygı duyana kadar bütün annelerin melekliği tartışma konusu...

Çiğdem Bayraktar / Televizyongazetesi
  5. DHeMLy-CHaY

[FONT=Tahoma, Times New Roman, Times, serif]Kamera arkası çok eğlenceli

'Benim Annem Bir Melek' dizisinde karı-kocayı canlandıran Ali Sunal ve Dolunay Soysert, kamera arkasını anlattılar.

[SIZE=-1] [SIZE=-1] TELEVİZYONGAZETESİ

Habertürk'te Saba Tümer'in konuğu olan Dolunay Soysert ve Ali Sunal, atv'deki dizileri 'Benim Annem Bir Melek'in setinde çok eğlendiklerini anlattılar.

Kamera arkasında yaşananların kamera önündekinden daha eğlenceli olduğunu söyleyen Dolunay Soysert, diziye olan ilginin, insanların kendilerini görüp izlemelerinden kaynaklı olmadığını ifade etti. Gelin kaynana çekişmesi için "Bence başka bir aile olarak izliyorlar. Hiç bir kayınvalidenin 'Aa ne kadar kötü bir tavır bu. Bunu bir daha yapmamalıyım' dediklerini zannetmiyorum diziden sonra. Orada Neriman, Ece, Çetin, Metin karakterleri var. Onların ailesi ne kadar komik diye izliyorlar. Zaten kendilerine pay biçseler Türkiye'nin sorunları çözülür başka mesajlar verirdik orada" diye konuştu.

Sette Ali Sunal ile birlikte çok güldüklerini anlatan Dolunay Soysert, "Biz bu konuda zanlıyız. Yakında 'Setin dışına çıkın, gülün öyle gelin' durumları falan başlayacak" diyerek gülme krizlerine girdiklerini ifade etti.

Ali Sunal ise babaannesinin kendisini arayarak "Aynı ben, bu kaynana bana ne kadar benziyor" dediğini ve annesinin de bu yoruma çok güldüğünü anlatttı. Diziyi izlerken biraz gerilip heyecanlandığını söyleyen Sunal, "Orada oynarken çok eğleniyorum. Acayip keyfini çıkartıyorum. Hatta biraz fazla çıkartıyorum" dedi.

Oya Başar çok özel bir kadın

Dizide kayınvalidesini canlandıran Oya Başar'ın hastalığının sete hiç yansımadığını belirten Dolunay Soysert, "Neşesi, enerjisi yerine geldi. Zaten o hastalık dönemi bize hiç yansımadı. Zaten çok özel bir kadındır ve çok güçlüdür o konularda. Söylemese anlamazdık diyecek kadar yansıtmadı bize" dedi.

Onlar en çok kime gülüyor?

Sunal: "Mesela biz Tarık Ünlüoğlu'na çok gülüyoruz. Akılda Testere Necmi, Kurtlar Vadisi falan diye kalmış. Bence acayip komik. Hiç bir şey yapmıyor, mesela sahneye giriyor ben gülmeye başlıyorum."

KAYNAK: TELEVİZYONGAZETESİ
  6. DHeMLy-CHaY

1.bölüm

Metin`in yeni bir kız arkadaşı vardır ve evlenmek istedigi bu kız arkadaşını ailesi ile tanıştırmak istemektedir. Daha önce de kız arkadaşlarını ailesi ile tanıştırmaya getirmiş ancak annesi Neriman kızları doğduklarına pişman edip kaçırtmıştır. Yine böyle bir sonuç ile karşılaşmak istemeyen Metin kardeşi Çetin`den yardım ister. Öyle bir plan yapmalıdırlar ki hem kızı ailesi ile tanıştırmış olsun hem de annesi ile kızı karşı karşıya getirmesin. Metin`in aklına ilk gelen kızı Çetin`in evine getirmek ve onları ailesi diye tanıştırmak, eğer annesini soracak olursa uzak bir yere tatile gittiğini söylemektir, ancak Ece buna şiddetle karşı çıkar. "Annem ne yapar eder bizim eve gelir ve işi berbat eder"; der. Bunun üzerine zaman zaman gittikleri bir balık restoranında kız ile buluşmaya karar verirler.

Bu arada Metin babası Cahit`e de yalvarıp yakararak annesini oyalamasını ister. Cahit için bu dünyanın en zor görevidir ve başaramayacağına emindir. Bu nedenle bir çare düşünür ve en iyi çarenin Neriman`ı dışarıya bir yerlere yemeğe götürmek olduğuna karar verir.

Çetin ve Ece restoranda Metin ve kız arkadaşını beklerlerken Cahit ve Neriman da oraya gelirler. Uzun uzun düşünerek yaptıkları plan bir anda felaket ile sonuçlanmaya aday hale gelmiştir ancak herkesi büyük bir sürpriz beklemektedir...
  7. DHeMLy-CHaY

2.bölüm

Ailenin en obur üyesi olan Cahit bir sabah aniden yemeden içmeden kesilir. Bütün aile panik halindedir. Cahit doktora gitme önerilerini de geri çevirmekte ve bir şey inin olmadığını iddia etmektedir. Metin ve Çetin ne yapıp edip onu bir doktora göstermeye karar verirler ve çareler düşünürler. Sonunda bir doktor arkadaşlarına rica edip onu tebdil kıyafet eve gelmeye ve doktor olduğunu belli etmeden Cahit'i muayene etmeye razı ederler.

Öte yandan Neriman da bilimsel yolları reddeden Cahit'i kocakarı ilaçları ile iyileştirmeyi kafaya koymuştur. Ece'nin tüm itirazlarına rağmen kafasına koyduğunu yapar ve ünlü bir üfürükçü kadını eve çağırır. Ağır işiten üfürükçü kadın ile anlaşıncaya kadar ikisinin de göbekleri çatlar ama sonuçta bir kocakarı ilacı almayı başarırlar. Kadın bunlara bir küçük şişe verir ve içindekinden bir kaç damlayı Cahit'in içeceğine karıştırmalarını söyler.

Akşam doktor şöför kıyafetleri içinde gelir ve çeşitli yollar deneyerek Cahit'i muayene etmeye çabalar. Bu arada Neriman da limonata yapmış ve kocakarı ilacından bir kaç damla damlatıp Cahit'e getirmiştir. Getirdiği her limonata bardağını biri kapıp içer. Cahit dışındaki herkes içmiştir ilaçlı limonatayı.
  8. DHeMLy-CHaY

3.bölüm

Azılı bir hırsız duruşmaya götürülürken kaçmayı başarmış ve en son olarak da Turuncu ailesinin yaşadığı semtte görülmüştür. Ailemiz akşam yemeğinde iken televizyondan emniyet yetkililerinin yaptığı açıklamayı duyarlar. Hırsızın tehlikeli olduğu bildirilmekte ve vatandaşların dikkatli olması istenmektedir.

Bu haber tüm ailede korkuya neden olur. Hiçbirinin gözüne uyku girmez sabaha kadar. Bu arada Metin’in asker arkadaşı Rıza’nın yolu İstanbul’a düşmüştür. Elinde Metin’in adresi vardır. Metin annesine eğer o işte iken arkadaşı gelirse ilgilenmesini söyler.

Azılı hırsız Neriman’ın evine girer ve Neriman da onu oğlunun asker arkadaşı zanneder. Oğluna arkadaşını iyi ağırlayacağına dair söz vermiş olan Neriman kendi yöntemleri ile hırsızı ağırlar. Böyle bir ilgiye alışık olmayan hırsız neye uğradığını şaşırmıştır. Neriman’ın sürekli ona yemek yedirmesi, bir şeyler içirmesi, yıkayıp paklaması, yeni giysiler giydirmesi ile perişan olan hırsız ne yapacağını bilemez haldedir.

Akşam olup da Metin eve dönünce bomba patlar...
  9. DHeMLy-CHaY

4.bölüm

Ece'nin lise yıllarından bir arkadaşı adresini bulmuş ve ziyaretine gelmiştir. Kaynanası ile karşı karşıya oturduklarını görünce ona bir öneride bulunur. Kendi yaşadığı güzel bir sitede fiyatı oldukça makul daireler vardır ve Ece oturduğu daireyi satarak oradan bir daire alabilecektir. Böylece kaynanası ile karşı karşıya oturmaktan da kurtulacaktır.

Bu fikir Ece'ye de çok iyi gelir ve kocasını da ikna eder. Gazetelere ilanlar verilir ve Ece'nin oturduğu daire satışa çıkarılır. İlanları gören alıcılar eve bakmak için gelmeye başlarlar.

Bu arada olayları Neriman'a haber vermezler ve Ece eve bakmaya gelen müşterileri akrabası veya eski arkadaşı olarak tanıtır. Olan bitenden haberi olmayan Neriman gelininin akrabası sandığı müşterileri perişan eder ve kaçırtır. Daireyi almaya niyetli müşteriler bile Neriman'a dayanamayarak kaçarlar.

Artık Ece'nin hiç ümidi kalmamıştır, Neriman'a rağmen daireyi satmanın imkansız olduğunu düşünmektedir. Artık herkes dairenin satılmasından umudunu kesmişken bir mucize olur ve Neriman yanında bir emlakçı ile gelir. Emlakçı Ece'nin dairesini alacaktır. Herkes şaşkındır Neriman'ın bu davranışı karşısında... Ancak Neriman'dır bu... Karaman'ın koyunu sonra çıkar Neriman'ın oyunu... Eh, artık Neriman'ın oyununu da diziyi izleyerek görün...
  10. DHeMLy-CHaY

Bölüm 5

Ece’nin artık iyice sabrı taşmış ve kaynanası ile bir arada yaşamaktan iyice sıkılmıştır.Bu arada Nalan bir televizyon kanalında başlayacak olan Herkes Bize Bakıyor isimli yarışma proğramına katılma planları yapmaktadır ve bu niyetini Ece ile paylaşır. Nalan’ın söyledikleri Ece’ye ilginç bir fikir verir, eğer yarışmaya kendisi katılırsa uzun bir süre yarışmanın yapılacağı evde kalacağından Neriman’dan uzak olacaktır. Hele bir de yarışmayı kazanırsa Neriman’dan uzak yaşayacağı bir kaç aylık keyfin üstüne oldukça iyi de bir para alacaktır. Çetin’in itirazına rağmen kararını veren Ece yarışmaya başvurmak için gider.
    Ece’nin bu kararını öğrenen Neriman önce çok sinirlenir ve kıskanır ama bir süre sonra gelininden baskın çıkabilmek için yarışmaya katılmaya karar verir. Bu amacına ulaşmak için Hayrunisa hanımın çevresini kullanan Neriman yarışmaya katılmayı başarır, Ece’nin başvurusu ise reddedilmiştir. Bir kez daha gelininin alt etmeyi başaran Neriman’ın keyfine diyecek yoktur.
    Program başlar ve Neriman diğer yarışmacılarla birlikte Herkes Bize Bakıyor evine kapanır. Ev halkı Neriman’sız günlerin keyfini sürmeye çabalarken Neriman da kapandıkları evdeki yarışmacıları hayatlarından bezdirmeye başlar. Herkesin daha ilk haftadan eleneceğine kesin gözüyle baktıkları
  11. DHeMLy-CHaY

6.bölüm

ECE HAMİLE! NERİMAN ETRAFINDA PERVANE!
    Ece kolundaki ağrı için gittiği doktordan "hamile olduğu"; müjdesi ile eve döner! Bu haber iki evde de bomba etkisi yaratır. Turuncu ailesinde yaşam değişir. Ece’ye iş yaptırmamak ve yeni toruna iyi bakmak için ev hakli yarışa girer. Hatta küçük Sinem bile annesine iş yaptırmamak için babaannesi ile yarışa başlar. İlgisizlikten şikayetçi Ece, bu kez de gördüğü aşırı ilgiden çıldırır!
    Ama bütün bu ilginin ortasında Neriman yine o derin şüpheciğini devreye sokar ve Ece’nin doktorunu kontrole gider! Ev halkı için asıl bomba da o zaman kopacaktır!
  12. DHeMLy-CHaY

7.bölüm

ANNELER GÜNÜ
    Anneler günü gelmektedir. Herkes Neriman’a ne alacaklarını düşünmektedir. Bu arada Çetin bir arkadaşına bankadan aldığı yüklü bir kredi için kefil olmuş, arkadaşı o kredi ile bir otobüs almıştır, ancak daha ilk seferde arkadaşı büyük bir kaza geçirmiş ve hastaneye kaldırılmıştır.

Artık çalışamayacağı için ve otobüs de hurda haline geldiği için kredi borcu Çetin’in üzerine kalmıştır. Çetin bu haberi, üzülmesinler diye, herkesten saklar. Sadece Metin’e anlatır ve tabi Metin de herkese... Çetin’in bu kötü haberi üzülmesin diye kendisinden saklaması Ece’yi çok duygulandırır.

Yardım etmek ister ve eski arkadaşlarından birini arayarak bir iş ister. Tam ona göre bir iş vardır ama Moskova’da çalışması gerekmektedir. Alacağı para Çetin’in kredi borcunu karşılayacağı için hemen kabul eder.

Çetin’e ve aileye de artık mesleğini yapmak istediğini, biraz Neriman’dan uzak kalmak istediğini söyler. Neriman önce çok sinirlenir ama Ece’nin sakladığı gerçek duygularını öğrenince duygusallaşır. Ona gurbet ellerde bakmak için kendisinin de onunla Moskova’ya gideceğini söyler. Ancak orada Ece’nin çalışacağı yerde herkes
  13. DHeMLy-CHaY

8.bölüm

Cahit ve Neriman televizyonda izledikleri bir kadın proğramında tartışan karı koca yüzünden fena halde kapışırlar. Cahit kocadan taraftır Neriman kadından. Kavgaları büyüyünce Cahit kapıyı çarpıp Çetin ve Ece’nin evine gider. Bir daha dönmeyecektir Neriman’a. O sırada Çetin ve Ece’nin evinde de kavga vardır ve Ece sinirlenip kapıyı çarparak çıkar ve Neriman’ın evine gider. Metin ve Nalan da Nalan’ın börekleri nedeniyle birbirlerine girerler, ve Metin Çetin’in evine Nalan Neriman’ın evine gider. Hatta Berke ve Sinem bile kavga ederler ve Sinem kadınların yanına Berke erkeklerin yanına gider. Artık iki daire harem ve selamlık gibi olmuştur. İki taraf da hayatlarından çok mutlu imiş gibi davranırlar, hatta karşı tarafı kıskandırmak, pişman etmek için bir sürü numaralar tezğahlarlar. İki daire arasında müthiş bir kıskandırma yarışı başlar. Ancak olay biraz uzayınca herkesin eşi burnunda tütmeye başlar. Hatta eşlerinin en kötü taraflarını bile özlerler. Hepsi eski hallerine dönebilmek için yanıp tutuşmaktadırlar ama inatlaşmayı öyle ileri götürmüşlerdir ki geri dönemezler bir türlü...

Peki bu durum nasıl çözülecektir? Pazar akşamı bunu hep birlikte göreceğiz...
  14. DHeMLy-CHaY

9.bölüm

Cahit ve Metin’in kahvaltı masasında izledikleri Türk filmi, Turuncu ailesinin saadetine gölge düşürüyor. Baba &#8211; oğul kadınların şoförlüğü ile ilgili espri yapmaya başlayınca, Neriman elbette bu konuda sessiz kalamıyor! Ailenin melek annesi Neriman bu hafta İstanbul trafiğinde direksiyon sallıyor. Cahit ve Metin, ne yaparlarsa yapsınlar elbette Neriman’ı bu işten vazgeçiremiyorlar. Çetin ve Ece’ye de endişe ile evde beklemek düşüyor. Böylelikle, Bostancı &#8211; Taksim hattı yolcuları da MELEK GİBİ BİR ŞOFÖR ile tanışıyor!!!

Neriman, önce durağın ve durak personelinin görüntüsünü değiştirerek, uzun bir gün olacağının işaretini veriyor. Bütün durak ve personel "çiçek gibi"; oluyor!

Ardından yolcuları çok uzun bir bostancı &#8211; taksim yolculuğu bekliyor. Şoför Neriman’ın kullandığı dolmuşta, eline koluna, bacağına hakim olamayanın vay haline!!!

Evde ise endişeli olmayan tek kişi Cahit’tir. Neriman’ın herkesin hakkından geleceğine emindir ama boş evde beklemekten de sıkılır. Günlük mesaisine, Hasıla ve Sıddık ile çekirdek çitleterek devam eder!

Bu arada, Şebboy ve Artiz arasındaki aşk bir türlü başlayamaz. Çünkü artiz uzun bir yemek sırasında bile söylemek ister
  15. DHeMLy-CHaY

10.bölüm

Turuncu ailesinin erkekleri heyecan içinde Avrupa futbol şampiyonasına hazırlanmaktadırlar. Milli takım formaları, bayraklar, flamalar, kukuletalar alınmış maç havası hepsini sarmıştır. Ama futbol heyecanını sekteye uğratacak bir gelişme yaşanır: Eci’nin ailesi ziyarete gelecektir!
    Ece’nin ailesi, yani Neriman’in hayatta tek çekindiği kadın, Kamuran Hanim!!!
    İki kadın arasında olabileceklerin korkusu tüm aileyi sarar! Neriman aileyi sosyeteye uygun hale getirir, Cahit ve Metin’e frak bile giydirir. Ortalığı savaş kokusu sarmıştır bile.
    Ve nihayet misafirler gelir...
    Beklenen laf atışmaları başlar. Ama Sinem’in okulu ile ilgili tartışmaya kadar olay çok da büyük görünmez. Sözkonusu tek torun olunca, ortalık gerçekten bir savaş alanına döner... Artık Sinem’in kiminle yaşayacağı kavgası başlamıştır ve bu kavgada anne ile babasının lafı bile geçmemektedir!!!
  16. DHeMLy-CHaY

11.bölüm

Ece’nin anne ve babası Kamuran ve Sururi Sinem’i götürmekte kararlıdırlar. Bu durum Neriman’ı çıldırtmaktadır. Ne yapıp edecek ve Sinem’i bırakmayacaktır. Bu arada Cahit ve Metin de şampiyonlar ligi eleme maçlarının başlaması nedeni ile rahatsızdırlar. Misafirler nedeniyle maçları izleyemeyecekleri için sıkıntılıdırlar.

Neriman kendine göre harika bir formül bulur. Cahit ve Metin gibi o da bir forma uydurur ve maçı birlikte izlemek için herkesi ikna eder. Maç sırasında en heyecanlı, en fanatik bir taraftar gibi davranıp sanki farkında değilmiş, heyecana kapılarak yapmış gibi Kamuran ile Sururi’yi perişan eder.

Bu arada duraktaki şöförlerin de başı beladadır. Artiz ve Şebboy ayrılmaya karar verirler ve bu acıya dayanamayan Artiz intihar etmeye kalkar. Bütün şöförler Artizi bu sevdadan vazgeçmeye ikna etmek için ugraşırlar ama işleri hiç de kolay değildir.

Kamuran ve Sururi Neriman’ın tavırlarını gördükçe Sinem’i götürmenin ne kadar doğru bir karar olduğunu tekrar tekrar anlarlar ve Neriman’a çaktırmadan Sinem’i götürmek için planlar yapmaya başlarlar. Ama unuttukları çok önemli bir nokta vardır, karşılarındaki kişi Bostancı’lı Neriman’dır.
  17. DHeMLy-CHaY

12.bölüm

Neriman Ece’nin anne ve babasının Sinem’i götürme teşebbüslerini başarı ile püskürtmüş ve onların kaçmasını sağlamıştır ancak bu kez de Ece kırk yılda bir ziyaretine gelen anne babasına yapılan davranışlar ve bu davranışlara müdahale etmemesi sebebiyle Çetin’e küsmüştür.
    Çetin Ece’nin gönlünü almaya çalışmaktadır ama Neriman gelininin küsmesine ve ters davranmasına çok kızmıştır. Bir yandan Çetin’e karısını boşaması için baskı yaparken öte yandan da yeni bir gelin arayışlarına girişir. Bunun için mahallenin çöpçatanı olan Sacide hanıma başvurur. Sacide hanım bir sürü gelin adayı getirir ama Neriman hiçbirini beğenmez.
    Ece ile Çetin arasındaki gerginlik Çetin’in de sinirlenmesi ile iyice artar ve sonunda Ece valizini toplayıp bir süreliğine annesinin evine gitmeye ve sakin kafayla geleceğini düşünmeye karar verir. Ece’nin ciddi ciddi gideceğini anlayan Neriman bu kez de üzülmeye başlar ve gelininin gitmesini engellemek için şeytanın bile aklına gelmeyecek bir çare bulur.
  18. DHeMLy-CHaY

13.bölüm

NERİMAN, OĞLUNA KARŞI!
    METİN, EVDEN GİTMEK İSTİYOR, NERİMAN YİNE MÜTHİŞ PROJELER GELİŞTİRİYOR!!!
    Metin, annesinin ilgisinden o kadar bunalır ki, annesinden korkusunu bile unutup, evden ayrılmaya karar verir! Neriman, oğluşunun onsuz yapamayacağına o kadar emin ki,,, gıkını bile çıkarmıyor... Ama Metin’in gitme isteğini geçici bir heves olmadığı belli!!! Neriman durumun ciddiyetini anlar anlamaz, elbette yine şeytana papucunu ters giydiren planlarından birini daha devreye sokuyor!!! Oysa Metin, yalnız yaşayacağı mutlu günlerin hayallerini hayata geçirme hevesindedir... Gününü gün edecek, hatta çapkınlık yapacaktır! Ama elbette Neriman’ın planı Metin’in hayallerini alt üst edecek, izleyiciye kahkahalar attırıcak !!!
    Benim Annem Bir Melek, bu hafta Neriman’ın planlarının yanı sıra, sürprizli bir düğüne de evsahipliği yapıyor. Artiz ve Şebboy, karşımıza nikah masasında çıkıyor! 13. Bölümün finalinde ise, Neriman, hayatı sıfırlamış olarak eve dönüyor!
  19. DHeMLy-CHaY

14.bölüm

NERİMAN VE HAYRÜNİSA RESTORAN SAHİBİ OLUYOR!!!
    Dünyanın tüm şehirlerindeki sevgililerine rağmen, Hayrunisa hanım hayatından sıkılmıştır. Ve en çok da Neriman’ın haatına özenmektedir!!Çetin, sevgili patronunun moralini düzeltmek için Adil ustanın restoranında bir iftar düzenlemek ve herkesi çağırarak Hayrunisa hanımı eğlendirmek ister. Metin sayesinde şoförler de kolları sıvayıp bu işin organizasyonuna soyunurlar. Bu arada Neriman da Alicon ve Melahat’in yönetici seçimleri için bir takım numaralar çevirdiğini görür ve tüm apartman sakinlerini Adil ustanın yerindeki bir iftar yemeğinde bir arayla getirmek ister. İki tarafın iftar proğramları kesişince herkes restoranda buluşur, ancak beklenmedik bir gelişme olur. Adil usta restoranı satıp memleketine gitmek istemektedir, yorulmuştur artık. Hayrunisa aniden ortaya atılır ve restoranı satın alır. Neriman, Ece ve Nalan’ı da işe alır. Böylece eğlenceli bir hayata geçiş yapacaktır. Neriman’ın yönettiği bir restoranda neler olacağını merak ediyorsanız bu bölümü sakın kaçırmayın.
    TÜRBİŞON ARTIK TANKUT OLARAK BENİM ANNEM BİR MELEK’DE!!
    Ünlü tiyatro oyuncusu ve Bir Demet Tiyatro’un Türbişon’u Serhat Özcan da artık Benim Annem Bir Melek kadrosunda!Taksi durağının yeni şoförü Tankut olarak ekrana gelecek olan Serhat Özcan, yine kahkaha dolu maceralara izleyiciyle buluşacak.
  20. DHeMLy-CHaY

15.bölüm

Çetin’in doğum günü gelmiştir. Her yıl Neriman doğum günü hazırlıklarını ve kutlamasını yapmaktadır ama bu yıl Ece kararlıdır, ilk kez kendisi yapacaktır kocasının doğum günü partisini. Bunun için gizliden Hayrunisa ile konuşur ve doğum günü partisini restorant’ta yapmak için anlaşır. Neriman’ın ise apartman aidat borcu nedeniyle başı derttedir. Ece’nin bir kenarda üç beş kuruşu olduğunu bilmektedir ve onu ister ama Ece bu parayı doğum günü partisi için harcamıştır. Neriman bu duruma fena halde bozulur ve dogum günü için kendince hain bir sürpriz hazırlar.

Mahalledeki komşularının daveti üzerine Neriman yanına Ece ve Nalan’ı da alarak bir televizyon kanalının kadın programına konuk olarak gider. Amaçları eğlenmek ve tartışmaları izlemektir ancak proğramı arayan gelinler kaynanalara verip veriştirmeye başlayınca Neriman sinirlenir. Eh! Bostancı’lı Neriman sinirlenince de neler olur tahmin edin artık...

Sayfayı Paylaş