1. Yorumla.Net yayın hayatına son verecektir. Bugüne kadar desteğinden ve katkılarından dolayı herkese teşekkür ederiz.

Avrupa yakası kalp ve damar cerrahisi hastanesine kavuştu

Konu, 'Sağlık ve Psikoloji' kısmında Majeure tarafından paylaşıldı.

 1. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  AVRUPA YAKASI KALP VE DAMAR CERRAHİSİ HASTANESİNE KAVUŞTU  İstanbul, Avrupa yakasının tek kalp ve damar cerrahisi hastanesinin açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Sağlık, üzerinde önemle durduğumuz bir hizmet alanı. İddialıyız, dünya genelinde sağlıkta Türkiye'yi farklı bir konuma yükselteceğiz"; dedi.

  < Resme gitmek için tıklayın >
  Mart 2009’da poliklinik hizmetlerine başlayan Mehmet Akif Ersoy İstanbul Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin resmi açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. Açılış töreninde Sağlık Bakanı Recep Aktağ, İstanbul Valisi Muammer Güler, Başhekim Doç. Dr. İhsan Bakır ve hastane çalışanları da hazır bulundu.
  Bir Çok Ülke Türkiye’yi Örnek Alıyor Sağlık Dergisi
  Sağlık alanında Türkiye'ye büyük eserler kazandırdıklarını söyleyen Başbakan Erdoğan, "Sağlık, üzerinde önemle durduğumuz bir hizmet alanı. İddialıyız, dünya genelinde sağlıkta Türkiye'yi farklı bir konuma yükselteceğiz"; dedi. Sağlık alanında ihmali kabul etmediklerinin altını çizen Başbakan Erdoğan, "Sağlık hizmetlerinde öteleme gibi kavramları asla kabul etmiyoruz. Bu ülkenin insanlarına nelerin reva görüldüğüne, ilaç bulmak için vatandaşımızın ne gibi sıkıntılar yaşadığına yıllarca tanık olduk. Hastane kapılarında bizler de süründük. Bu çaresizlikler içerisinden bugünlere geldik. Biz, sağlıkta farklı bir değişim programını başarıyla uygulamanın gayreti içerisindeyiz. Bugün aynı değişim programını uygulamak isteyen birçok ülkeye, Türkiye modelini örnek alması söyleniyor. Artık hastanelerde rehin alınan hasta haberleri yok"; dedi.
  Bir Profesöre 3, 5 Öğrenci Düşmesin
  Koşuşmasında sağlıkta dönüşüm programına kararlı bir şeklide devam ettiklerini de anlatan Başbakan Erdoğan geçmişte hastanelerde yaşanan sıkıntılara değinerek, "Cumhuriyet tarihimizin en büyük değişim programı olarak ‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’nı kararlı bir şekilde biz başlattık. Artık hastanelerde rehin alınan hasta haberleri okumuyoruz. Artık SSK ve BAĞ-KUR’lu vatandaşlarımız ayrı bir ülkenin vatandaşıymış gibi muamele görmüyor"; dedi. İnsanların tedavi olmak ve ilaç bulmak için yıllarca sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Başbakan Erdoğan, haksız rekabete maruz kalan vatandaşları bu rekabetten kurtardıklarını söyledi. Başbakan Erdoğan, "Vatandaşlarımıza eşit, yaygın ve kaliteli sağlık hizmeti sağladık. Her kenti hastanelerle donattık ve donatmaya devam ediyoruz. Hastanelerdeki hizmetin kalitesini kademe kademe artırdık. Tek eksiğimiz doktor, burada eksiğimiz var. Onun içinde rektörlerimizden bize doktor yetiştirmelerini istiyoruz. Bu konuda YÖK’le de görüşüyoruz. Daha farklı bir şekilde doktor yetiştireceğiz. Artık ülkemizde bir profesöre 3, 5 öğrenci düşmesin"; dedi.
 2. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  İki Tane Ambulans Jet Geliyor
  İnsan öncelikle bir sağlık anlayışı benimsediklerini kaydeden Başbakan Erdoğan, "Aksaklıkları tespit edip, çözüm yollarını arayarak sağlık sistemini ülkemizin gereksinimleri ve insanlarımızın ihtiyaçlarına göre yeniden düzenledik"; beyanında bulundu. Türkiye’nin şimdi çok daha farklı bir konumda olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, şimdi 13 sağlık bölgesinde 18 ambulans helikopter olduğunu söyleyerek acil durumlara müdahalede sıkıntı yaşanmadığını ifade etti. Gerekli durumlarda ülkeler arası hasta nakilleri için iki tanede ambulans jet alacaklarını belirten Başbakan Erdoğan, şimdi bunların ihale sürecinde olduklarını söyledi.
 3. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Çevre İllerden de Hastalar Geliyor
  Açılışta konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Mehmet Akif Ersoy İstanbul Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Avrupa yakasında ki tüm ilçeler hizmet vereceğini söyledi. Hastanenin Avrupa yakasındaki çok önemli bir ihtiyacı kapattığının altını çizen Akdağ, "Kamuya ait Anadolu yakasında 2 önemli kuruluşumuz var. Koşuyolu ve Siyami Ersek kalp hastalarımıza hizmet vermemizi sağlayan önemli müesseler. Ama Avrupa yakasında bu alanda çok önemli bir ihtiyaç vardı. Bu hastane ile bunu gideriyoruz. Artık vatandaşlarımız gerektiğinde diğer illerden ve çevreden helikopter ambulansla alınarak hastanemize getiriliyor. Bu hastanede fedakârca çalışan tüm sağlık personeline teşekkür ediyorum"; şeklinde konuştu.
 4. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  WHO Türkiye’yi Örnek Gösteriyor
  İhtiyaç olan vatandaşa hizmet vermek için gece gündüz çalışarak hizmet vermeye devam edeceklerini kaydeden Akdağ, halkında kendi sağlığına önem vermesi gerektiğini vurguladı. Akdağ, "Milletçe yaşam biçimimizi değiştirmek durumundayız. Yapmamız gerek şeyler var. Yaşam biçimimizi değiştirerek, spor yaparak, daha sağlıklı beslenerek, sigara içmeyerek bunu sağlayabiliriz"; şeklinde konuştu. Dünya Sağlık Örgütünün sigara konusunda Türkiye’nin son iki yılda gösterdiği çabaları dünya ülkelerine örnek olarak gösterdiğini belirten Akdağ, "Türkiye bu hususta büyük bir medeniyet adımı attı. Halkımız bu meseleye sahip çıktı"; değerlendirmesini yaptı.
 5. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Sağlık Hizmeti Sunumu Arttı
  İstanbul Avrupa yakasının çok önemli bir hastaneye kavuştuğunu dile getiren İstanbul Valisi Muammer Güler, gerçekleştirilen sağlık yatırımlarından söz ederek, "1986 da başlayan ve bitirilemeyen çok değerli bir hastaneyi bitirdik. 1991 da başlanmış çok sayıda hastaneyi bitirdik. 6 hastane bu şekilde bitirildi. Bu dönemde başlayıp bitirilen 8 hastane var. Şu an bitirilmek üzere olan 4 hastanemiz var. Projesi yapılan 2 yeni hastanemiz var. Sağlık Ocaklarımızın iki 100’lü sayılardan beş 100’e çıktı. Ameliyat sayısında, ambulans sayısında ve yatan hasta sayısında önemli artışlar var. Bu hükümetimizin sağlı sektörüne verdiği önemin bir işaretidir"; açıklamasında bulundu.
 6. Majeure

  Majeure Süper aktif yorumcu

  Kayıt:
  24 Ekim 2006
  Mesajlar:
  14.431
  Beğeniler:
  1.036
  Nereden:
  İstanbul
  Hekimler Uluslararası Deneyime Sahip WHO’ nun yayınladığı ölüm oranlarına göre her sene 17 milyon kişinin kalp ve damar hastalıklarına bağlı sebeplerden dolayı hayatını kaybettiğini beyan eden Mehmet Akif Ersoy İstanbul Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İhsan Bakır, "Sigara, sağlıksız beslenme, yüksek tansiyon ve şeker hastalığı hareketsiz hayat biçimi kalp krizi riskini artırmaktadır. Bu yüzden sağlık bakanlığının yürüttüğü koruyucu hekimlik çalışmaları büyük önem taşımaktadır"; şeklinde konuştu. Bakır hastane ile ilgili şu bilgileri verdi, "İstanbul Mehmet Akif Ersoy Hastanesi 31 bin 500 m2 kapalı alanı, 300 yatak kapasitesi, banyolu tek kişilik odaları, anjiyo laboratuarları, yoğun bakım üniteleri, modern hekim odaları, uluslararası deneyime sahip hekim kadroları, deneyimli sağlık personeli ve ulaşım kolaylığı ile halkımızın hizmetindedir

Sayfayı Paylaş