6. Sınıf Uzay Merdiveni Çalışmaları

Konu, 'İlköğretim ve Lise' kısmında My All. tarafından paylaşıldı.

 1. My All.

  My All. AKP <3

  Kayıt:
  26 Mart 2010
  Mesajlar:
  52.871
  Konular:
  8.656
  Beğeniler:
  1.790
  Nereden:
  İstanbul
          
  6. Sınıf Uzay Merdiveni Çalışmaları
  6.sınıf uzay merdiveni yapımı - uzay merdiveni nasıl yapılır - 6.sınıflar için uzay merdiveni modelleri - uzay merdiveni örnekleri - ilköğretim için uzay merdiveni modelleri - uzay merdiveni yapımı
  < Resme gitmek için tıklayın >


  6. Sınıfların Görsel Sanat dersinde yapmış oldukları etkinliklerden biri olan &#8220;Uzay Merdiveni&#8221; çalışmaları sayesinde her yer renk cümbüşüne büründü ve ahenkle keyif veriyor. Görsel zenginliği ile ilgi odağı olan Uzay Merdiveni çalışmalarında üretebilecek o kadar çok şekil var ki, insan bazen çokluk içinden hangisini seçeyim diye düşünürken yorgun düşüyor.

  < Resme gitmek için tıklayın >


  Uzay Merdiveni çalışmasını bu kadar keyifli hale getiren elbette kullanılan malzemeler oluyor. Öğrenci yaş grubunun elinden bırakmak istemediği Uzay merdiveni çalışmalarına birkaç örnek de bizden olsun istedik ve başladık oynamaya, pardon çalışmaya diyecektik.

  < Resme gitmek için tıklayın >


  Üç boyutlu şekillendirme ve inşa çalışmaları konusunda önce A4 kâğıtları üzerine yapılması düşünülen şekiller belirlenip çiziliyor ve kuru boyalar ile renklendiriliyor. Bu işlemden sonrası uygulamaya geçtiği için daha da keyif verici oluyor. Strafor (köpük) üzerine kürdan ya da çöp şişler ile şekillendirmeler yapılırken renkli oyun hamuru şekillendirilerek çubukların üzerindeki yerini alıyor. Birleştirme yerine de sadece strafor (köpük) kullanılan örnekleri de görmek mümkün.

  < Resme gitmek için tıklayın >


Sayfayı Paylaş